bugün

daha önce açılmış bir başlığa entry girmek için bir yazarın gece yarısından sonrasını beklemesi hadisesidir.

bir kısım sözlük yazarının gerçekleştirdiği eylemdir. öyle bir tavırdır ki; sadece uludağ sözlükte değil hemen her sözlük ortamında görülmüş, gözlenmiştir.

x yazarımız başlığı tespit için ciddi vakit harcamaz pek çok defasında...entry girmek için seçilecek başlık mümkünse son 24 saatte ülke gündemine girmiş bir mevzu olsa yeterdir, artardır. hiç olmadı temel ideolojik bir terime veya ideologa ait başlık seçilir.

hazırlanan entry gün içinde özene bezene ya word ortamına veyahut da sözlükpad veya özel mesaj kısmına yazılır. şayet özel mesaj kısmına bu entry yazılırsa, özel mesajı başkasına göndererek salaklık yapmamak, mesaj gönderilecek yazar hanesine kendi nickinizi girmek gerekmektedir.

derken beklenen an gelir ve saatler 00.00'ı gösterip de sol frame'de başlık olmadığı görülünce hazırlanan entry ilgili başlığa girilir.

peki sizce bir yazar tüm bu özel çalışmayı neden yapar? enteresan...

sadet; bir başlığa ait entryleri okurken ve oylarken sol başlığın yanındaki (...) kısmına değil de bizzat başlığın kendisine "tık"layınız...daha önce yazılmış kıymetli satırların varlığına şahit olmak mümkün olabiliyor kimi zaman.
(bkz: celebrity olmayı marifet sanmak)
terbiyesizlik, ahlaksızlıktır.
bir sözlük yazarı dediğin entrysini saat gözetmeden, artı oy beklemeden girmeli.
sabah erken kalkmalı, bir yumurtayı sütle çırpmalıdır, birazcık peynir birazcık ekmek aman efendim ne güzel yemelidir.
var mı öyle üç kağıtçılık. siz entrynizi tam 00:00'dda gireceksiniz, herkes sizin entryinizi okumak zorunda kalacak.
mecbur mu bu yazarlar senin yazdığını okumaya? saat 23:59 da entry giren yazarın ne suçu var.
ah yapma gözüm, vah yapma gözüm...
Başarısız olma ihtimali kuvvetlidir. Lâkin bilgisayar saati ile sözlük saati birbirinden farklıdır. **
sözlük istatistiklerine girme çabasının göstergesi olabilir.

(bkz: bugunün ilk girilmiş entry leri)
entrynin dün kısmında değil de bugün kısmında ve göz önünde olması, böylece güme gitmemesi ve herkesin okuması için yapılması muhtemel davranış. doğruluğu veya yanlışlığı tartışmaya açık bir olay.
sözlük adetini bilen her yazarın her gün yaptığıdır. şu an benim ve diğerlerinin yaptığı gibi.
içindeki tatmin olma arzusunu bastıramamış yazar. *
birinci olucammm..

ben olucam..!

apayrı bir zevk.*
bugünün ilk entry 'leri istatistiğine girme çabasında olan kişinin yapacağı eylem.
saniyeler içerisinde uludağ sözlükte gerçekleşecek olan eylemdir.
günün ilk entryleri arasında yer almak istiyordur.
rezerved, ahh olmadı 1 dakika erken bastım.
bekleyişlerin en saçma olanıdır.