bugün

ilk bbgmiz.
gökyüzü ilk defa bu kadar ıssız istanbulda, ilk defa bu kadar sakin, sanki yaşanmamış bu şehirde aşkların en destansı hali, sanki gündüzle inatlaşırmışcasına karanlık. kapatmak istiyor bir süre de olsa yaşanmışlıkların üstünü belki de. belki de "bu bize bir lütuf" dedirtiyor insana. insanın hiç uyuyası gelmiyor, dalıp gidiyor yalnızlığıyla istanbul un yalnızlığına. arkadaş oluyor onunla gökyüzünde yalnızlığını unutuyor bir an. o an hiç bitmesin istiyor lakin sabah gerçekleri bir kere daha yüzümüze vurmak istercesine geliyor istanbulun üstüne, istanbul çaresiz, ben çaresiz. bir başka gece bu gece anlayamıyorum. anlamama fırsat vermiyor güneş.
1990 yılında yayına başlayıp 1993'te bit(iril)en; 90'ların sonlarındaki yeniden canlandırma çabaları renkli medya eğlenceleri arasında farkedilmeyip yitip giden bir televizyon efsanesi...
halit kıvanç'ın sunduğu hadi anlat bakalımı da içinde barındıran program.
(bkz: ne iyi ettiniz de geldiniz) (bkz: bbg)
"haydı toplanın televizyon basına
seyredelım birlikte alemi
neler neler oluyor
hayat nasıl gecıyor
biraz da gulelim eglenelim.
bu gece bu gece bir baska gece"

seklinde jeneriğe sahip programdı.
tv lerin trt li gecelerinin en eğlenceli yapımlarındandı.
bu gece,
bu gece,
biiiiir baaaaşkaaaaa gece! *
o zamanlar şimdiki gibi buraların hepsi dizi değilken trt'de yayınlanan eğlence programı. güzeldi o zamanlar tadı vardı bu tarz şeylerin. şanslı bir neslin ferdi olarak görüyorum kendimi şimdikilere nazaran.
cumartesi değil cuma akşamları yayınlanır idi bu hoş, şimdiye nispeten oldukça 'düzeyli' eğlence programı. çetin çeki'nin 'meleklerinden' ismi hatırlanamayan hanımkişi ise ceylan palay'dır...
yasemin yalçın'ın minik parodilerle katıldığı program...
Eskiden her cumartesi ailece ekranlara kilitlenmemizi sağlayan tv programıydı. (bkz: Nerde o eski günler)