bugün

insanin aklina sabah kahvaltilarini getiren nickli, hosgelmis, 4. nesil yazar.
arkadas , dost , kardes niteliklerini tasıyan , sözlüge farklı bir yorum getircek olan arkadasımız. * *
soğuk havalarda özellikle sahil kenarındaki kafe'lerde içildiği takdirde bünyelerde acaip işeme isteği oluşturur.
"BANA mutluluğun resmini yapabilir misin abidin?" sorusuna verilecek en kestirme cevap.
Allah'ın hoş bir tevafuku beni bulan, girdiği 100 küsür entrynin birçoğunda samsun sevgisini gözler önüne seren yazar. * *
kahvaltı yaparken açtığım sözlükte nickiyle beni tebessüm ettiren yazar. ne güzel olur sabah sabah bir bardak demini almış çay içmek. yazdıklarını okuyoruz, takip ediyoruz.
su saatlerde entry girerken insanın tek yoldasıdır.
sabah sabah acı olmaz mı diye düşündürür insanı...ama maksat uyanmaksa varsın acı olsun.
kahvaltıların vazgeçilmezi,sözlük içinde öle olması temenni edilen yazar.
günün yorgunluğunu, acısını alır! insanı yeniden yaratır. Hele bir de ince belli bardaktaysa ortam nere olursa olsun daha bir sevilesi olur. O bardağı kavramak insana hayatı elinde tutmak gibi gelir. Zihin açar, enerji katar. O an ne eksikse onu tamamlar. Hele bir de vapurda yudumlanıyorsa efkara bak efkara...
buharı üstünde, içilesi çaydır.
Deniz Gezmiş'in idamından önce son istekleri arasında yer alır. Bir diğer için (bkz: Rodrigo nun gitar konçertosu) (bkz: concierto de aranjuez)
ziveye gelen yazar olmayan bir arkadas vesilesiyle masayı tutturmuş yazardır. rüzgar gibi geçti yolculuğu vardı çok süper anıları olduğuna eminim eve çıkma hikayesi şaşırtıcıydı. bir daha ki zirvelere görüşmek üzere.
samsun samsun olalı böyle zirve görmedi zirvesinde çok kısa bir süreliğine bulunmuş, kısa zamanda çok fazla konuşamamıza rağmen kanımın kaynadığı, sonraki zirvelerde oturup uzun uzun sohbet etmek istediğim insandır.
kaçaksa tadına doyulmayacak çaydır. yanına bir ankara simidi; tercihe göre sürme beyaz peynir ya da gravyer ile mükemmel üçlüyü oluşturacaktır.
hakkımdaki tespitiyle beni şaşırtmış olan yazar. kendisiyle pek fazla diyaloğa girmesek de gözünden kaçmamış. iyi bir gözlemci diyoruz ve 10 üzerinden 8 veriyoruz eheh.

not: 2 puanı dinleyemediğim ev hatıralarından kırdım. dinleyince tamamlayacağım. *
(bkz: aranan lahmacun) *
misafirlikte ''ne istersiniz ?'' sorusunun cevabı olan , samimiyet ifade eden cümle.
daha samimi olanı için ;
(bkz: bir fincan koyu türk kahvesi)
Bazen üşüdüğünüzde yanınızda tüm sıcaklığıyla içinizi ısıtmaya hazır duran bir dost..Bazen de bir ikramdır,tanrı misafirine verilen.Nereye gidersek gidelim bize biz olduğumuzu hatırlatan,gurbetteysek sıla özlemini bastıran, evinin , ocağının kokusunu ta ötelerden burnuna getiren içine işleyen bir bardak dolusu sevgi..
Bu sevgiyi bulduğunuz her an tadın derim ben.
kendini bir bardak demli caya nasıl olduda sıgdırabildi diyesim gelen yazar . * onun derinligine inmek dostlugunu yasayabilmek sevincine hüznüne ortak olabilmek güzeldir. bazen sahilde mehtap ve denizle iki kadeh tıkırtısında derdini dinler kardes olur bazen hırcın bir dalga kavgasının pesinde , bazen sakin bir rüzgar icini ürperten , dedigi gibi bir bardak demli cayın sıcaklıgı gibi icinize yavas yavas isleyen ısıtan koruyan ve daima derdinize ortak olan bir yanı vardır. ve son cümleler... dostum dostum güzel dostum bu ne beter cizgidir bu bu ne cıldıtan denge yaprak döker bir yanımıaz bi yanımız bahar bahce .... *
nam ı diğer kafa çayı.
normalde saat 5de giden ama toplanti icin nobete kalmis cay ocagi gorevlilerinden birinin; gun boyu egitim seminerlerinde bitap dusen, aksam da mesaide biriken islerini bitirmeye calisan bunyeye verebilecegi en guzel hediye.
yorgunluğa, uykusuzluğa, sinir bozukluğuna iyi gelir... içersen...
her derde devadır.
türklerin sabah kahvesi.