1. ?.
  goze hos gelen cazip reklamlar yapilir. yatirimciya buyuk umutlar verilir. piyasadan yuksek oranda nakit para toplanir. bir gece emeklini, yetimin, guvenip te iki kurus parasini yatiran herkesin parasi cuvallarla tasinir. sonra da "yapamadik biz yatirim, olmadi beceremedik, ehehehe, bitti paralar" denir. iste bir banka boyle iflas eder. normal kosullar altinda imkansizdir.
  ... laz pacino
 2. ?.
  (bkz: banka hortumlamak)
  ... painkiller
 3. ?.
  normal koşullar altında o dönem için mümkün olan durumdur.şu gün bile böyle bir ihtimal düşük de olsa mevcuttur.*Aslında şunu yapın eğer mevduatınız varsa önce bankayı araştırın.Türkiye deki büyük bankalar bellidir.1-2 puan için küçük ne idüğü belirsiz bankalara gitmeyin.şunu unutmayınki yüksek getiri yanında yüksek riski beraberinde getirir.buna atalarımız dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmakdemişler...
  1 ... karga
 4. ?.
  nesim malki yaşasaydı eğer çoğu bankanın geçireceği durumdur.
  ... straightflush
 5. 1.
  sadece 'ziraat bankası' nın başına gelirse inanılacak durum. türünün diğer örnekleri batmadan önce manda yönetimine geçer.
  ... alafranga
 6. 2.
  (bkz: şemsiyem nerde)*
  1 ... karga
 7. 3.
  özellikle günümüz ekonomik görnümünde oldukça zor görünen olaydır.en son yaşayanan ekonomik krizle türkiyedeki bankacılık sektörü batmıştır.ve sektörde zayıf halka olan bankalar zaten temizlenmişlerdir.
  bu dönemden sonra türkiye ekonomisi gerek devlet gerekse merkez bankası nın yürüttüğü politikalarla rayına oturmuştur.
  bankacılık sektörüde bu iyi gidişe ayak uydurmuş ve gere aktif gerekse pasif yönetimlerinde daha rasyonel kararlar vermişlerdir.
  şu an için bankacılık sektörü türkiyede rayında görünmektedir fakat zaman ne gösterir bunuda bilemeyiz...
  ... msd
 8. 4.
  artık çok da kolay omayan durumdur. yeni düzenlenen yasalarla insanlar batırmak için banka kuramıyorlar. son örnek uzanlar olmuştur. donlarına kadar devlet el koymuştur. banka batıranların devlete verdiği zarar düşünülürse kesinlikle vatana ihanetten yargılanmaları gerekir.
  ... palta
 9. 5.
  ninelerin dedelerin kefen paralarını miamilerde,floridalarda melez iri memeli hatunlarla yiyen pezevenklerin gerceklestiridig eylemdir..
  ... karpuzkabugu