bugün

emrah şarkısının sözlerinde geçen laftır:
hey hey hey taksi
bütün işlerim gitti aksi
hey dur taksi

ilk orta fakülte bitirdim ben güzelce
bir baltaya sap olur
kurtulurum sanmıştım böylece

(bkz: copy paste değil alin teri)
yas ilerledikce iş bulamayan bunyenin kabusu haline gelen söz
artık üniversiteli gençliği de kapsadığı düşünülmektedir.*
gözümün önünde sıra sıra dizilmiş sapsız baltaların canlanmasına sebep olan kabus gibi deyim.. bi de sağ tarafta saplar var.. öykk..
kaldırım mühendisliği gibi güzel bir mesleğe sahip olmakla eşdeğerdir.
bir sap olup kendine göre bi balta bulamamak
barıs manco'nun balta adlı sarkısında bahsettigi durum.

bu kafayla bir baltaya sap olamazsin ama
gün gelir sapin ucuna olursun kazma
30'una merdiven dayamış bünyelerde kompleksler ve yalanlar üzerine kurulu bir hayata neden olan olay. hele ki bazılarının pişkin bir yalanları vardır: 'benim ailem zengin.' bunu söylerken utanmazlar, açık açık 'baba parası yiyorum' derken yüzleri bile kızarmaz.
...
tek suçum
sap olmamak
baltanın
kanlı oyunlarına

(bkz: sunay akın/#5059210)
balta satan sokak satıcılarının önünde, balta saplarına bakıp, "şu sap kadar olamadım" şeklinde iç geçirme eyleminin başlangıcıdır.
halk arasında kullanılan, genelde düzenli bir işi olmayan, evine para getirmeyen orta yaşlı erkeklere söylenen; "işe yaramazsın sen" anlamına gelen söz. ayrıca;

(bkz: hakan balta ya sap olmak)*
zordur vesselam. her defasında bu sefer oldu galiba denir fakat nafile. hayat kocaman bi siktir çeker gene, aynaya bakıp ağız dolusu söversin. hayır korkma delirmedin, sadece sap olamadın gene bir baltaya.

hayat, yapma lan bana bunu. neye elime atsam elimde kalıyor, bütün hayallerim tek tek yıkılıyor.
hayat, yorma lan beni.
satılık balta bulunur.
(bkz: bir hemşire bile olamamak)
içinde bulunduğum.
Yaş 28 kız yok, karı yok, sevgili yok. para yok. Üstüne çalışamıyorum.
olumsuz gibi gözüken deyimdir.
sap olamamak ne güzel, ne güzel.
(bkz: bay frodo)

Oha çok yakıştı lan.
bu duruma düştükten sonra kişi kendini teselli etmek amacıyla uludağ sözlüğe gelip yazar olmaktadır.
Sap benim baltaya ne hacet.
sapa balta olsun.
bu baltaya sakın sap olma.
(bkz: )https://www.youtube.com/watch?v=Mlem4sfnP6M
ben artık pilli baltaya sap olma düşüncesindeyim.
sap olup hala sap kalmak var ki o daha beter.
Geriye dönüp bakıyorum, Hayallerime hedeflerime isteklerime. Birde şu ana bakıyorum.

Harbiden bir baltaya sap olamamışım. Çok acı bir durum. Halbuki ne hayallerim vardı amk.
garip histir. genelde yere bakarak yürürken önüne çıkan taşı tekmeledikten sonra gelir akla.
güncel Önemli Başlıklar