1. 61.
    gerçekleri çarpıtan vasat bir dizidir.

(bkz: 18 kasım 2020 nihat genç yazısı)
    1 -1 ... eddie dean
  2. 62.
    Son iki bölümü çok güzel. Çok ağlattı. Ama güzel. Kötü dediğim için pişmanım diziye.
    ... tibberska
  3. 63.
    Meryem karakteri sayesinde en köylü özelliğimi öğrenmemi sağlayan dizi.

Bir bölümde Meryem psikiyatriste börek götürüyordu, o anları izlerken "işte bu benim !" dedim. Bir samimiyet göstergesi olarak herkese kek-börek yapıp götürmek gibi bir huyum var; En son diş doktoruma kek götürecektim de geç kalıp götürememiştim, içime oturmuştu.*

Bir de fatih artman ne kadar hoş bir adam oldu, rolünün hödüklüğüne rağmen kendisini de oyunculuğunu da çok beğendim.
    6 ... elisabethvogler
  4. 64.
    Bulanık entel beyniyle çekilmiş vasatın altında dizi.

Bi de şu var hepiniz oyunculuk alanında çok bilgilisiniz sanırım. Okuyorum okuyorum hepiniz oyunculuk aşağı oyunculuk yukarı.

Nedir mesela iyi oyuncu kriterleriniz.
    Şive yapmak falan mı?

Haha siktir ya.

Ben konuya bakarım konuya. Oyunculuğunun amk.

Arkadaşlar üzgünüm ama artık türbanlı bacılarımız range rover a biniyor.
    Kemalistler enteller ve solcular seri üzgün.
    3 -7 ... siradan siradam absolute
  5. 65.
    Öykü Karayel e bayıldım.

Bu kızı resmen salak Türk dizilerinde harciyolarmiş. O soğuk donuk mimiksiz kız bu rolün altından fazlasıyla kalkmış sasirdim.
    Çok tatlı ve masum reelde Meryem gibi biriyle arkadaş olmak isterdim.
    1 -2 ... patronum
  6. 66.
    netflix platformu üzerinden yayınlanan türk dizisi.

bazen kendimi, herkesin beğendiği bir işe "allah allaah ne var şimdi bunda" derken buluyorum. bir başkadır da o işlerden biri.

farklı bir iş mi? muhakkak. bu iş berkun oya'nın aradığı ve bulduğu anlamın bir yansıması olabilir, kendisinin yazar/yönetmen ünvanına yıllardır çabaladığı prestiji sağlayabilir, mantar gibi her yerden fırtlayan ve aslında birbirinden hiçbir farkı olmayan türk dizilerinden bir adım önde bile denilebilir ama nasıl oluyor da bu kadar içinize siniyor, onu da anlamadım. bende, böyle için için tırmalayan ama iş anlatmaya gelince bir türlü anlamlı bir eleştiri haline getiremediğim bir rahatsızlık yarattı bu dizi. sonra bugün bir arkadaşım oray eğinin 17 kasımda haberturkte çıkan köşe yazısını gönderdi. o zaman yapbozun eksik parçası da çaaat diye yerine oturdu.

berkun oyanın karakterleri neden bu kadar sığ bıraktığına, bu karakterleri işleyiş biçimine ne kadar aklım takılsa da herhangi bir eleştirim yok. bu bir tercih ve üslup meselesidir. ancak dizi ile verilmek istenen mesaj ve veriliş biçimine bakınca samimi bir özür/itirafmış gibi duran ikiyüzlülük beni bir parça gerdi. bu da muhtemelen bizim neslin arızası; her şeyden az az var ama kendime kadar var olayı. örneklendirelim; başkası adına utanmak, başkası adına özür dilemek, başkası adına birtakım adımlar atmakta oldukça başarılıyız ama kendimiz adına bu duyguları hissetmekte, bu iğrençlikleri kendimizde görmekte epey zorlanıyoruz. yanlış anlamayın bu enteresan lanet bende de var ama belli ki berkun oya'da da bir hayli var.

meraklısı için bahsi geçen yazı linki
    https://www.haberturk.com...yetmez-ama-evet-fantezisi
    ... jack of all master of none
  7. 67.
    Öykü Karayel'in ömrümde gördüğüm en başarılı oyunculuk performanslarından birini sergilediği dizidir.

Hangi ünlü aktör veya aktristi hangi rolde izlemiş olursanız olun, en üst seviyede performans gösterdiklerinden bile kişilikleri şu kadar veya bu kadar "oradadır".

Öykü Karayel öyle bir oynuyor ki canlandırdığı karakter dışında bir kişiliği olduğuna dair neredeyse hiç ipucu bırakmıyor.
    1 ... rumeli71
  8. 68.
    izlememekte direndiğim bir netflix dizisi. gündemden düşmesini bekliyorum. popi şeyleri izleyemiyorum.
    1 ... venuszirvede
  9. 69.
    karıyı kaybeden hocanın dramı,
    bir başkadır dizisi

sağ-sol çatışması,
    bir başkadır dizisi
    -1 ... m a l l
  10. 70.
    (bkz: Berkun Oya)'nın yazıp yönettiği 2020 yapımı Türk dizisi. Başrollerinde (bkz: fatih artman) ve (bkz: öykü Karayel) oynamaktadır.
    ... turhan turkoglu