1. 85.
  Bir üçkağıtçı dizisi veya bir sahtekar dizisi diye bir dizi de çekmeliler izlenme rekorları kırarlar. Birde full bel altı koyarlarsa millet diziyi över över durur ekranda gözleri kör olur çoğunun.
  ... lenova
 2. 84.
  Hayli uzun zaman önce bitirdiğim keyifli dizi; Dizideki psikolojik temeli çok sevdim.

  Hatırladığım kadarıyla birkaç yerde freudyen sürçme dediğimiz parafrakslara yer verilmişti. Yasin' le meryem' in bir diyaloğu vardı misal, yasin hocanın kızından hoşlandığı sıralarda ruhiye köye gitmek istiyordu. Yasin, Meryem' e 'toparlan köye gidiyoruz' dedikten sonra Meryem sebebini sorduğunda 'yengen gitmek istemiyor' deyip hemen ardından 'istiyor' diye kendini düzelterek bilinç dışındaki isteksizliği dile getirmişti. Aynı biçimde peri, Meryem' e eski çalışanlarının adıyla hitap etmişti.

  Dizide bağlanma bozuklukları ve ebeveyn-çocuk özdeşleşmesinin psikopatolojik yönü de çok hoş aktarılmış; sinan' ın fallik dönem fiksasyonları o ebleh suratından akıyordu resmen.

  bizimkiler Hollywood çıkması yahut çakması filmlere alışık oldukları için kurguyla kafayı yemiş durumdalar. Bu dizide mühim olan olayların bir yerlere bağlanması değil, her film/dizi bu beklentiyle izlenmemeli. Dizinin güzelliği iç çatışmaların yansıtılışındaki ustalıkta bana kalırsa.

  Bir de, oyunculukların beğenilmesini 'hö sanki eleştirmensiniz' diyerek eleştiren kesime de anlam veremiyorum. bir kitabı beğenmek için yazar, bir resmi sevmek için ressam mı olmanız gerekiyor ?

  Başyapıt olmasa da oldukça hoş bir diziydi, tebrik ediyorum berkun oya' yı bizi bize böyle ustalıkla seçilmiş stereotiplerle aktardığı için. Benim nezdimde dizideki en güzel sahneden bir kesitle de esenlikler diliyorum.

  bir başkadır dizisi

  Bu nasıl ağlamaktır Fatih bey..

  https://youtu.be/p_7IdMQffUc
  6 -3 ... elisabethvogler
 3. 83.
  ne kadar boktan bir ismi var. izlemedim vaktim de yok zaten.
  ... purpleheart
 4. 82.
  üzerinde bu denli durup düşünülecek, yorum yapılacak kadar iyi veya kötü olmayan bir dizi. izle geç hacıbabam işte.
  1 ... j p g
 5. 81.
  Netflix projesinin
  Proje dizisidir
  Bize kimse yaşadığımız ülkeyi öğretmeye kalkmasın
  Biz hayata sizin pencerenizden bakarsak kör oluruz.
  Güzel değil sadece şişirme.
  ... lenova
 6. 80.
  Abartılacak kadar kötü veya iyi değil. Ben beğenerek izledim çekimleri hoşuma gittiği için.
  3 ... neler de bilirmis bu
 7. 79.
  ilk bölüm 30. dakikasında kapattığım sıkıcı ve boktan dizidir.
  -1 ... enemyy
 8. 78.
  iyi dizi ama eleştirilecek çok yanı da var. Oyunculuklar şahane. yönetmen çok iyi yönetmiş. sosyolojik tespitler %80 hatta 90 oranında doğru. araya serpiştirilen gündelik hayattan alışkanlık sekansları çok iyi. örneğin başparmağı yırtık çorabın diğer ayak ile kapatılması. ya da çokomel'in alüminyum ambalajının düzeltilip biriktirilmesi gibi. hem beğenilen yanları hem de eleştiri alan yanlarını izlemek lazım.
  https://youtu.be/mVdrJrxUmCE
  1 ... ostolga
 9. 77.
  Uzun zamandır izlediğim en iyi yerli yapım dizi.
  Önceden olsa karakterlere, bölümlere tek tek değinerek uzun uzun yazardım ama şu an gerek görmüyorum.
  Ben beğendim.
  -1 ... amaterasu omikami
 10. 76.
  bir başkadır dizisi
  1 ... eylulsabahi