1. 1.
  kürt ler büyük bir güç olma yolunda ilerliyor, dört parça da bağımsızlık ilan etmeleri uzak gözükmüyor.
  3 -5 ... maviyecalargozlerin
 2. 2.
  hangi bağımsızlık ag. zaten hür bir şekilde yaşayan insanın daha ne bağımsızlık mücadelesi olabilir. daha çok kaçak elektirik mi kullanmak içindir bu mücadele yoksa daha rahat kaçakçılık yapmak için midir. yoksa daha rahat bölmek için midir bu ülkeyi.
  1 -1 ... tuzak815
 3. 3.
  süreç böyle giderse tehlikeli işlerin gelişeceği durum.

  (bkz: iç savaş)
  2 -1 ... alkolik oldum
 4. 4.
  türklere faşist diyerek kendileri için ana dilde eğitim isteyen bu köpeklerin asıl faşistliği kendi yaptıkları yetmiyormuş gibi bir de bağımsızlık istemesindeki nankörlük, şerefsizlik, haysiyetsizlik hiçbir şeyde mevcut değildir. Sen ki bedava elektrik kullanırsın, yaptığın çocuk başına para alır, bedava toprak alırsın. Bir şey olmadı mı ortalığı yıkar kahpenin çocukluğu yapıp teröristçilik yaparsın. size verilecek en son şey bağımsızlık değil Tanrı' nın belasıdır. Zaten mağarada yaşamanız bağımsızlık denen şeyi alamamanız için yeterli bir sebeptir.
  3 -1 ... asilgokturklu
 5. 5.
  Bağımsızlık özerklik isteyip her şeyi devletin karşılamasıyla, devletin parasıyla paşa paşa yaşamakla olmuyor. Eğer bağımsızlık istiyorsan önce kendine vatan olabilecek bir toprak bulacaksın burası bizim kurarız devlet diyemezsin. Ne yaparsan yap bölemezsin. Başka kapıya...
  -1 ... lan demek cok gunah ki
 6. 6.
  bağımsızlığı, lüks arabalara binip lüks apartman dairelerinde yaşamak sanan ahmak-ul humakadan tahammuk etmiş sarhoş ahmakların anlayamayacağı mesele.
  2 -3 ... daraqulelim
 7. 7.
  mezarda kazanılacak bağımsızlıktır!
  -1 ... kurtcebe noyan
 8. 8.
  --spoiler--
  "kürtler sömürgeciliğe karşı bağımsızlık savaşı yapıyorlarsa ne işi var cia ve mossad'ın kürtler arasında?" "yoksa cia ve mossad, anti-emperyalist savaş veriyorlar da dünya bu savaşın farkında değil mi?"

  uğur mumcu
  --spoiler--
  4 -2 ... bugun variz yarin yokuz
 9. 9.
  Saçmalığın daniskasıdır.

  Dünya siyasetinden zerre kadar anlayan herkes bir şeyi çok iyi bilir...
  eğer israil diye bir devlet olmasaydı kürtlerin bağımsızlık mücadelesi de olmayacaktı. Meseleyi güzelce, derinlemesine inceleyin bakalım nerelere dayanıyor...
  1 -1 ... endemik pandemi
 10. 10.
  tır yakıp, otomobildeki 4 tane genç kıza bomba atıp, otobüsteki bir kızı yakan piçlerin bağımsızlık mücadelesi verdiğini sanan orospu çocuklarının varlığından haberdar olmamızı sağlayan demagoji ve kelime karmaşasıdır.
  2 -1 ... nukleerbasliklierkek