1. 1.
  kürt ler büyük bir güç olma yolunda ilerliyor, dört parça da bağımsızlık ilan etmeleri uzak gözükmüyor.
  3 -5 ... maviyecalargozlerin
 2. 2.
  hangi bağımsızlık ag. zaten hür bir şekilde yaşayan insanın daha ne bağımsızlık mücadelesi olabilir. daha çok kaçak elektirik mi kullanmak içindir bu mücadele yoksa daha rahat kaçakçılık yapmak için midir. yoksa daha rahat bölmek için midir bu ülkeyi.
  1 -1 ... tuzak815
 3. 3.
  süreç böyle giderse tehlikeli işlerin gelişeceği durum.

  (bkz: iç savaş)
  3 -1 ... alkolik oldum
 4. 4.
  türklere faşist diyerek kendileri için ana dilde eğitim isteyen bu köpeklerin asıl faşistliği kendi yaptıkları yetmiyormuş gibi bir de bağımsızlık istemesindeki nankörlük, şerefsizlik, haysiyetsizlik hiçbir şeyde mevcut değildir. Sen ki bedava elektrik kullanırsın, yaptığın çocuk başına para alır, bedava toprak alırsın. Bir şey olmadı mı ortalığı yıkar kahpenin çocukluğu yapıp teröristçilik yaparsın. size verilecek en son şey bağımsızlık değil Tanrı' nın belasıdır. Zaten mağarada yaşamanız bağımsızlık denen şeyi alamamanız için yeterli bir sebeptir.
  3 -1 ... asilgokturklu
 5. 5.
  Bağımsızlık özerklik isteyip her şeyi devletin karşılamasıyla, devletin parasıyla paşa paşa yaşamakla olmuyor. Eğer bağımsızlık istiyorsan önce kendine vatan olabilecek bir toprak bulacaksın burası bizim kurarız devlet diyemezsin. Ne yaparsan yap bölemezsin. Başka kapıya...
  -1 ... lan demek cok gunah ki
 6. 6.
  bağımsızlığı, lüks arabalara binip lüks apartman dairelerinde yaşamak sanan ahmak-ul humakadan tahammuk etmiş sarhoş ahmakların anlayamayacağı mesele.
  2 -3 ... daraqulelim
 7. 7.
  mezarda kazanılacak bağımsızlıktır!
  -1 ... kurtcebe noyan
 8. 8.
  Saçmalığın daniskasıdır.

  Dünya siyasetinden zerre kadar anlayan herkes bir şeyi çok iyi bilir...
  eğer israil diye bir devlet olmasaydı kürtlerin bağımsızlık mücadelesi de olmayacaktı. Meseleyi güzelce, derinlemesine inceleyin bakalım nerelere dayanıyor...
  1 -1 ... endemik pandemi
 9. 9.
  tır yakıp, otomobildeki 4 tane genç kıza bomba atıp, otobüsteki bir kızı yakan piçlerin bağımsızlık mücadelesi verdiğini sanan orospu çocuklarının varlığından haberdar olmamızı sağlayan demagoji ve kelime karmaşasıdır.
  2 -1 ... nukleerbasliklierkek
 10. 10.
  bağımsızlık mücadelesine başladığın tarihe değin zincire vurulmuş 4. sınıf bir yaşam mı sürüyordun dedirtendir.
  osmanlı bakiyesi olan anadolu toprağında birbirinden alakasız ırk kavim dini inanıştan insanlar kendilerine ekstra bir şey talep etmeden ekmeğinin daha iyi yaşam standartlarının daha kaliteli yaşamın kendince peşindeyken nasıl faşist bir kafasın ne üstünlüğün vardı da dille ilgili bayrağımız ve misak ı milli sınırları ile ilgili ayrıcalık beklersin diye düşündürendir aynı zamanda.
  insanlık tarihinde ona buna tebaa olmanın ötesine geçememiş bir arada olarak herhangi devlete sahip olamamışken kimin gazına gelip de bağımsızlık diyerek bölücülük yapmaya cesaret ediliyor anlaşılır gibi değil.
  bir şeyi aklı sıra kurnazlık diye değişik kelimerle tanımlıyor olmak bağımsızlık kisvesiyle kendinize ayrılmış toprak istendiği gerçeğini değiştirmez.
  tamamen bir kopma da değil özerklik adı altında esasen gene tüm alt yapı hizmetlerini tüm fatura ve masrafları ankara ya yıkmak kaydıyla yani bugünkü kaçak kullanım bedeli altında batıda yaşayan türk halkına yük olarak sülük bir yaşam talep ediliyor tam da kendilerine yakışan olmuş oluyor.
  -1 ... djnre