1. 1.
  Araba biraz şans işi sonuç olarak seri üretim çıkıyor fabrikadan özel yapım değil. Hemen kestirip atma ve almandan şaşma bence 2011 model golf sahibiyim 1 kere DSG arızası yaşamadım taş gibi maşallah bırak dsg arızasını mekanik hiç sorun yaşamadım. Ayrıca garantisi var götür hallederler. Geçmiş olsun diyelim.
  -2 ... leblebidennemkapan
 2. 2.
  Dsg Türk sürücülerin genel sürüş alışkanlıklarına uygun bir şanzıman değil. Ani hızlanmalara uygun değil, bunun haricinde sürücünün gaz fren alışkanlıklarını belleğe alarak ona göre vites geçişi sağlayan bir ünitesi ve daha bir sürü detayı mevcut. Türk insanına özgü dengesiz sürüş tarzından dolayı şanzıman sürüş konforunu kolaylaştırıcı setapları ayarlayamıyor. Bu yüzden Türkiye’deki çoğu dsg şanzımanda anlaşılmaz bir titreme mevcut. Park esnasında otomatik vitesli araçlarda uygulanması gereken önce boşa al el frenini çek sonra vitesi parka al mevzusu ise maalesef bizde yok.

  Sen passat’a biniyorum dip gazı koyuyorum kopuyorum dersen bir ayda şanzımanı eline alırsın tabi.

  Edit: şanzımandaki titreme sorununu şanzıman ayarlarını sıfırlayarak çözebilirsiniz, hatta eğer bir vw’nin ikinci sahibiyseniz ilk işiniz şanzıman ayarlarını sıfırlamak olsun.
  1 ... centurion
 3. 3.
  Dsg kullanıyorum ozellikle aracı parkettikten sonra yükü sanzimanda bırakmamak onemli once boşa alip el freni cekip frenden ayagi cekip istop etmek lazim.
  1 -1 ... gurkan36033