bugün

elbette olmalı ama sadece dinlerin kendisine saygılı olduğu nispette.
Hangi dinlere mesela? Çünkü bunu söyleyen müslümanlar başka hiçbir dine saygılı olmuyor. Bilelim de ona göre yani.
Bir zorunluluk. Gereklilik.

Ateizmin ergenler arasında farklı görünmek, aykırı davranıp ilgi çekmek amacıyla kullanıldığını daha öğrenemediniz. Hedef olarak sadece islam var. O kadar din varken sadece islama atıp tutuyorlar. Neden? Çünkü okumaktan aciz bi ergen tayfadan bahsediyoruz.

Ülkemiz ergenleri üzerinden, derin gözlemlerim sonucunda yorumlanmıştır. Ülke dışındaki durumları bilemem.
ne alaka lan?

biri sana gelip lahmacuna tapıyorum dese saygı duyarım mı diyeceksin?

ben de am'a tapıyorum o zaman hadi bakalım.

bir daha am ile ilgili küfür ederseniz din ve vicdan hürriyetine hakaret gerekçesi ile davalıksınız.

bu yüzden Allah'a küfür edenler bile ''fikir özgürlüğümü kullandım'' diyerek ceza almıyor.
Olmalı ama olamayan bir şeye nasil saygi gösterilir tabiki bilinmez fakat mutlak somut olan insanlarin inandigi şeye kesinlikle saygi gostermeleri gerekir. Çünkü inanmak baskadir insan olmak başkadır ne kadar birisi birisini kendi içinde barindirsa dahi. Son olarak insan olmak insanlığı gerektirir ve bu da saygıyı gerektiren bir özdür.
işin özü herkes topluma ve çevreye saygılı olmaya çıkıyor. zengin fakire, sağcı solcuya, büyük ve küçük birbirine vs. düşünce özgürlüğüne ve farklılıklara saygı kısacası.

aynı şekilde deist, tek tanrılı dine inananlar, ateistler vb. birbirine saygı duysa sıkıntı kalmayacak. küçük resme takılıyoruz.