bugün

karakter sınırlamasına takılmamış hali;

1500 sene önce bir arapın, dağın başına çıkıp tanrı'yla konuştuğuna inanacak kadar aptal olmak
*maalesef günümüzde insanların içinde bulunduğu durumdur.
hz. muhammed sadece bir kul ve elçidir, peygamberimizdir. biz allah'a ve ona inanıyoruz.
baban da; "ben senin babanım" diyo mesela ona inanıyorsun ama kim bilir doğrusu ne?
gibi serzenişlere sahne olabilecek hede.
(bkz: son şakasını yaptı)
(bkz: dincilerdeki üslup bozukluğu)
(bkz: evrim denen saçmalığa inanan aptal)
en azından bu arap denilen kişiye yani hz muhammed(s.a.v) efendimize inananlar, dünya üzerindeki tüm olayların tesadüf olduğuna inananlar kadar aptal değillerdir. evet, size göre herşey tesadüf, peygamber yok, allah yok, din yalan hepsi de boş şeyler sizin için...
(bkz: tanırım iyi çocuktur)
(bkz: allah bir garip yazarlara akıl fikir versin)
düşünsel bir harekettir.

ancak köpeğine "arap" ismi koyan müslümanları da anlamıyorum yalan yok. güzel başlık, iyi etüt edilmeli.
tamam 1.57 milyar insan yanlış yapıyor bir tek sen doğru düşünüyorsun demek istediğim yazar başlığı.

--spoiler--
1.57 milyar haa boru değil.
--spoiler--
aptal olmak için atasının maymunla aynı türden geldiğini sanmak gerekiyor.
(bkz: bu akşam iki araba verebilirim)*mali erbil~
(bkz: bu sefer güldürmedi)

Darwin denen adama inananlardan daha zekice bir harekettir, ayrıca inandığımız kişi ingiliz olsaydı da aynı bir ingilize inanmak diye bir başlık açılacağından emin olamadım bir türlü. bu ne biçim bir at gözlüğüdür, inanılan kişinin arap olması her şeyi bitiriyo bazıları için. sanki dağa çıkmış, dağdan gelmiş, insanlar birden inanmış, bu cahil arkadaşlara uzun uzun anlatıp kendimi yormayayım, bu arkadaşlar islam tarihini okusunlar, islam hukukunu okusunlar, fıkıh vb okusunlar, islamin nasıl kurumsal bir din olduğunu, kendi içinde hukukunun olduğunu, bütün bunların dağdan bi kere inmeyle gerçekleşmeyeceğini idrak etsinler (ilkokul seviyesi ve üstü rahatça idrak edebilir, emin olun) sonra gelip burda ahkam kessinler.

O arap dediğiniz kişinin yaptığı devrim ve ınkılap hala 1400 sene sonra da konuşuluyorsa orda bi duracaksın, inanmıyorsan da başarısına saygı duyacaksın, tabi bu sözlerim insan olanlara, insan olmayanlar bunlardan muaf.
(bkz: maymun babanı da hiç sevmezdim zaten)
ateist özentisi bir yazar müsveddesinin saçmalaması.birisi arkadaşa dağda allah ile konuşan'ın hz muhammed değil hz musa olduğunu söylemesi lazım.ha muhammed ha musa derse tarih 1500 sene olmaz hacı.bir düzeltiver şu başlığı.hadi koçum.
(bkz: bir yahudiye inanmak)

iş oraya kalırsa, daha neler söylenir, neler... mesela senin hazret-i ali fransız mı, gibi...
o inanmadığın arap (inanıyormusun bilmem ama) ahirette senin bu sözlerinin bağışlanması için allah'a dua edecek...
buradaki inanmak edimini 1.57 buna inanıyor şeklinde çürütmeye kalkarsan sana da 5.33 milyar da buna inanmıyor, naaber derler. tabi belli bir düşünceyi ona inanların sayısını baz alarak değerlendirmek pek doğru bir yaklaşım değildir yine de.
Şükredilmesi gereken bir şeydir.
bir yaratıcıya inananlara aptal diyecek kadar saygısız cümlelerin, ve o cümlelere onların seviyesiyle cevap veren seviyesiz cümlelerin başlığının ta kendisidir.
arap olması neyi değiştirir piç diyesim geliyor bir an demiyorum çünkü senin inanmadığına inanıyorum. arap, kürt, türk fark etmez. o alemlere rahmettir. (bkz: hadi yol al arkadaşım)
bu cümle ırkçı bir eğilimi de yansıtmaktadır diğer taraftan. sayın muhammed arap olmasa bir sorun olmayacak gibi. ama siz bir arap'a bile inanıyorsunuz iması var.

edit: typo
öncelikle bir insana inanmaktır. ayrıca getirdiklerinin inanılır olmasından kaynaklanır. hadi buradaki islam'a saldırıyı ayırdım. düpedüz ırkçılık söz konusu. sanırım başlığın ve anlatılanın en acı yanı bu. şimdi bazı yazarlar var ki onlar, islam'a ve dini inanca karşı oldukları halde, yazdığı yorumlarda saldırganlıktan öte kendi düşüncesini veya inançtaki yanlış gördüğünü anlatmaya çalışırken seviyesini muhafaza etmekteler. düşüncelerine katılmasan bile adama kızmıyorsun. bildiğini anlatmaya çalışıyorsun ama adama da yolunu seçmiş deyip bırakıyorsun. tabi bunlar haricinde sadece hakaret ve saldırı ile bir şeyler anlatmaya çalışıp aslında sadece saçmalayan yazarlar da var. sonuç olarak burada ırkçılıktan ve hakaretten başka hiçbirşey yok. daha insanlıktan nasibini alamamış ki insanı ırkına göre küçümseyen ve ona inananları aptal sıfatıyla aşağılamaya çalışıp kendini tamin etme çabasında bir bünyenin başlığı. hakaret ediyor çünkü düzgün cümlelerle bir şeyler anlatabilecek kapasitesi yok.

kimsenin demesiyle kimse aptal olmayacağından, böyle yapan bir insan için elimizden gelen tek şey acıma duygusu olacağına göre yapacak birşey yok.
ha gelir seviyeli yazmayı öğrenir anlattığından bir iki anlam çıkartılır işte o zaman islam ile ilgili bir kaç karşı yorum yazılır kendisine. ama şu aşamada bu ırkçı bünyeye yazılacak herhangi birşey olamaz çünkü böyle bir başlık ile böyle bir yorum yapabildiğine göre muhtemelen anlayabilitesi düşüktür.

yani şu başlık internet sekmemde yaklaşık 1 saattir açık ama nasıl bir cevap versem diye düşündüm birşey bulamadım. o kadar alt seviyeye anlatmak için ana okulu seviyesinde anlatma becerisine sahip olmak lazım. çünkü hem mantıktan yoksun hem de saldırdığı dine ait pek bilgisi olmayan bir bünye ile karşı karşıyayız. şakirt diyerek inananları kastettiğini zanneden zaten kulaktan dolma sallıyordur. bildiğin trolümsüdür.
tamam marjinal oldun bravo.

(bkz: yaratılanı sev yaratandan ötürü)

aslında gerçek müslüman insanların yaptığı tek şey; dine inanmayanları da hoş görmektir. * *