bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    Dışarıdaysanız -büyük ihtimalle- elinizden bir şey gelmeyen; içerideyseniz, -büyük ihtimalle- hatanız olan hadisedir.

Benim için bu, bugün öğleden sonra bir kedi yavrusunun canına kıydığını görmek oldu. içim parçalandı; dilim tutmaz, gözüm zavallı kedicikten başkasını görmez olmuştu. Sanırım daha 4-5 aylık falandı. Araba ezdiği gibi geçip giderken, plakasını alıp polise haber vermek istedim. Ama olmadı, göremedim plakasını; o arada o zavallı kediciği düşünüyordum. Beyaz benekleri olan, siyah bir kediydi. Daha küçücüktü, bu dünyanın acımasızlığını anlamayacak kadar küçüktü. Masum bir şekilde karşıdan karşıya geçerken, bir mahlukat tarafından canından olmuştu. Kediciğe yaptığı şeyi insan denen hayvana yapsa, en azından ceza alacak olan bu şey -insan diyemiyorum kusura bakmayın- şimdi elini kolunu sallaya sallaya gitmişti işte. O anda umutsuzluğa düştüm. Dünyadan bir can, tam gözümün önünde alınmıştı ve benim yapabileceğim sadece tek bir şey kalmıştı. Zavallı kediciğin cansız bedenini, insan denen hayvan gibi toprağa gömmek. Ama bu yazıyı şu anda yazarken bile düşünüyorum: O kedicik mi daha insandı, yoksa o mahlukat mı?
    3 -1 ... wtsnake
  2. .
    arabalar yufka yürekli varlıklardır cana kıyamazlar cana kıyan arabaların içindeki bencil insanoğludur.
    (bkz: deprem insanları öldürmez binalar öldürür) gibi...
    2 ... koka
  3. .
    şok edici bir hadisedir.
    ben de gördüm görmez olsaydım..
    yaz tatilinde kiraladığımız evde yan komşumuz vardı, birde siyam kedisi paşa. köpek değildi, ayaklarınızın dibinde dolaşmazdı, sadece canı istediği zaman kendini sevdirirdi. ama her sabah markete gelirdi benimle, sevildiğini bildiği için belki de.. bir sabah yine markete gitmek için çıktım. karşıdaydı ne yapıyordu bilmiyorum orda.. beni görünce günlük sabah gezimiz için bana doğru koşmaya başladı. o sırada olan oldu, bir belediye aracı o mıcırlı yolda son sürat geldi ve frene basma gereği bile duymadan aynı hızla geçip gitti. ardında kalanlar mı? ayaklarımın dibine yuvarlanmış, kollarını bacaklarını son bir defa geriye doğru itip can çekişen paşa, ve bir çift kana bulanmış bacak.. en son hatırladığım maviden yeşile dönmüş bana bakıp kalan gözler, bacaklarımdan yavaş yavaş aşağı akan kan damlaları ve sahibinin adını deli gibi haykıran sesim. şok ve titreme nöbetleri. sonra mı? sonra her belediye aracı geçtiğinde -ki paşa ilk kurban değilmiş- "katil!" "katil!" diye bağıran paşanın sahibinin sesi..

(bkz: insan)
    (bkz: katil)

(bkz: bunu yapan ancak insan olabilir)
    -1 ... unwanted
kapat