bugün

doğal yasamı seven alt komsunun, apartmanın bahçesinin bir kısmını çevreleyerek sebze yetistimesi.
22 daireden müteşekkil bir ikamette, bodruma açılan havalandırmanın aynı zamanda dairelerin banyo camlarını da görmesi sonucu giren hırsızın keklik gibi o daireden bu daireye geçmesi, kah 3. katta görülmesi kah 5. kata seğirtmesi. apartman ahalisi ve polisin 3.5 saatlik uğraşı ve mücadelesi ile ele geçmemesi ve son kertede zaemin kat balkonunda masa altında saklanırken yakalanmasıdır. travma sebebi yahu
en dumuru bizde araba yokken kapıcı, yani apartman görevlisinin peugeot partner alması. yine bu şahsın evinde evlenen kızının ve oğlunun oturmaya devam etmesi. onların çocuklarının da paso buralarda olması. abartsız 4 kuşağın aynı evde görülmesi. kapı bir açılsa evde herkes laptop başında falan olucak, silikon vadisi kurmuşlardır eminim.
şirin bir pazar günü apartman girişinde aidatlarını geciktirenler arasında ismini gören babanın, yöneticiyi uyarmak için kapısına gittiğinde adamın "silerim bi ara ismini müminim, rahata tak. hayırlı akşamlar" gibi tabirler kullanarak apartman sakinini delirtmesi ve laftan anlamaması üzerine çıkan kavganın, geç vakitlerde karakolda son bulmasıdır. zira değerli apartman yöneticisi, apartmandan aldığı aidatları gittiği tekkede yemiştir.
insanın ömründen yıllar götürebilecek olaylardır. yaklaşık bir hafta geçti bu olayın üzerinden ve ne ben ne de üst komşumuz bu olayın etkisinden çıkabilmiş değil. çırılçıplak soyunup tam banyoya girecektimki zil çaldı annemdir apartmana çıkana kadar duşa girerim giyinmeme ne gerek var diyip kapıya doğru yöneldim. sağolsun üst komşumuz melek (yaş 14) koridorun ışığını açmayı düşünmemiş kapıyı açtım ve karanlığıda önüme alarak otomata yöneldim bir de ne göreyim elinde bir pasta tabağı ve melek;

-ayıhhh!
-melek!!!
-ya kusura bakma(kapının arkasına geçerek)
-önemli değil şey pasta getirmiştim bugün doğum günümdü..
-(sadece kafa ve kol gösterilerek)mutlu yıllar(gibi bir salak ifadeyle pastamı aldım)
-sağol iyi geceler.
-iyi geceler

o günden beri ne meleğin yüzüne bakabildim ne de binaya her girdiğimde o olayın etkisine girmekten.
alışverişten gelinmiştir, zemin katta poşetler düzeltilmektedir. bir üst katta komşumuz nevriye teyze ise dehşetle kapıyı çalmaktadır. (kendisi yaşlı kız kardeşiyle yaşamaktadır, ikisi de 60'ı geçmelerine rağmen evlenmemiştir.) şükran, şükran diye bağırışları apartmanı titretiyor kadının. önce kavga sandım, işe devam ettim. sonra kadının evde ölmüş olabileceği aklıma geldi. kadın yaşlı aga, olur mu olur hani. hemen çıktım yukarı, çilingire falan ihtiyaç olup olmadığı sordum. kadın telaşla yüzüme bakarken içeriden ''off abla ya bi rahat bırakmadın!'' diye bir nara duyduk. içerdeki bayan kapıyı hiddetle açmıştır, üstünde bornoz, elinde ise koskocaman siyah bir dildo vardır.

tabi hemen kapatmaya çalıştılar kapıyı falan. ne güldüydük be.
sevgiliyle asansör fantezisi yaparken asansörde kalmak. ama iyi yönler de çıkar ortaya. bir dakikalık fantezi yarım saatlik fanteziye dönüşür. ha erken boşalma sorunun varsa benim sorunum değil.
apartmanda yaşayan bekar bir erkeğin eve iki tane sağlam hayat kadınıyla gelmesi. yukarı çıkarken parfümleri bütün apartmanı sarmış, kahkalarını ise yedi düvele duyurmuşlardır.
tualette büyük abdesti yaparkene zamanı boş geçirmemek için bir keyif sigarası yakılır. 8 katlı apartmanın 1. katındaki tualet penceresne nerden geldiği belirsiz bir arı girer. o lambanın etrafında dönerken siz götü silmeden pantolonu çekip ev ahalisine görünmeden banyoya kaçarsınız. *
Şüphesiz yaşlı teyzenin seni her gün ahret sorularına tutmasıdır.
apartmanda yapılan toplantıya, toplantı isteyenden başka kimsenin gelmemesi.
üst kattaki temizlik hastası kadının, her sabah abartısız her sabah halıları silkmesi, tamam silk lanet karı camım açık yaz günü evinin bütün pisliği kılı çöpü ağzımın içine giriyor, insan bakar cam açıksa uyarırsın kapatırım, ya da beklersin ama anlatamıyorsun nuh diyo peygamber demiyor arkadaş..

kapısına çıktım insanca uyardım anlamadı, kocasına söyledim hasta diyor psikoloğa tedaviye gidiyormuş temizlik hastalığı yüzünden acıdım birşeyde demiyorum ama, bir gün kolera yada tifüsten ölücem yani ona yanıyorum..
komşunun akşam vakti kapıyı çalıp mouse istemesi.
sessiz görüntü kaydeden güvenlik kameralarından bihaber siz mutluluktan şarkı söyleyip 9 8'lik oyun havalarında döktürürken görüntülerin canlı olarak kapıcı dairesinde izlenmesidir. bir daha hangi yüzle gireceğim ben o apartmana. adam tanımaz mı beni. yazıyı görmeyip oynayan saf değil mi bu demez mi. der sözlük ben olsam derim. *
apartmana işerken yakalanmak.
güncel Önemli Başlıklar