bugün

ideolojilerinizi ezberlerinizi, tüm bildiklerinizi bir kenara koyun, iki dakika kalbinizi dinleyin hayatınızda bir kez kendinizi ötekinin yerine koyun. düşünün yemek yapıyorsunuz, kalabalığız yetmez diye biraz büyük bir kaba aktarıyorsunuz yemeğinizi. ya da planınız var ertesi gün için, mesela cimbom'un yeni transferini merak ediyorsunuz ve yarın kardeşinizle izleyecek, fenerbahçe'ye küfür edeceksiniz belki. baban, eşin, oğlun hepsi gelecek yarın ya da öyle umut ediyorsun. lcd alacaksınız belki de evet amına koduğumun faşisti belki roj tv izleyecek ve kaçakçılıktan kazandığı parayla hemde. ön yargılarını aşamıyorsun değil mi. koca götünü yaydığın rahat bilgisayar koltuğundaki ergen bünyen ve suni kahramanlarla şişirilmiş egon hep daha fazlasını istiyor.
amına koduğum vahşileri, acısından harakiri yapan zavallı kadınlardan bahsediyoruz. biz birliğimizi bütünlüğümüzü değil, biz insanlığımızı kaybetmişiz hem de çoktan.

tanım; tahmin bile edemeyeceğimiz, çok büyük acıları son nefesine dek yaşamak anlamına gelen durumdur.
25 değil topunun ölmesini istiyoruz. insanlık ideolojileri için yaşar. ayrıca yalan haberdir. 25 akraban var hepside kaçakcı ehueehhe
dini,ırkı,sebebi düşünülmeden insan olduklarını idrak edebilecek için de halen insanlığa dair küçücük bir kırıntı olan vicdanları titretebilen olaydır.
o 25 yakın su testisi pozisyonunda ise ve zaten kelle koltukta gezdiği biliniyorsa o gün bugünmüş denecek bir kayıp tarzıdır.
(bkz: başlığı gördüm bastım eksiyi)
(bkz: bir anda 25 pkklıyı kaybetmek)
(bkz: bulamayız inşallah)
beni dinimin ne dediği bağlar bu konuda sadece, ve "merhamet etmeyene merhamet edilmez" diye bir kaide var dinimde, onlar masumsa zaten cennetteler, senden benden daha mutlular kafayı yormamak gerek,
ama içlerinde teröristler vardı diyorlar, hatta bazılarının facebook sayfasına girip kendim baktım, doğru yani eğer isimleri yanlış verilmediyse, dolayısıyla açıklanacak neyin ne olduğu ama duygusala bağlayıp haksızı haklı gösteriyor olabilme ihtimalinide düşünmek gerek derim.