bugün

“Çağdaş varoluşun karmaşıklığında, öğrenim almış fakat eğitilmemiş; teknik becerileri olan fakat kültürü yetersiz kalan ihtisas sahibi kişi, tehlikenin kendisidir."
(bkz: David B Truman)
"ey en güzel görüntüsü çiçeklere dökülen bir çavlanın
aşkım, sonsuzum, bu dünyada ne var ne yok senindir"

(bkz: turgut uyar)
Yapayalnız dolaşıyor bu çağın insanı. Çünkü birlikte yürüyecek kadar güvenmiyor kimse birbirine..

(Nuri pakdil)
"benim bütün mal varlığım, işte bu yüzük."

Padişah Recep Tayyip Erdoğan.
isminin ilki.
Ensarın kralı.
ilk muhacirlerin gözcüsü.
7 krallığın lordu.
Alemin koruyucusu.
Beyoğlu'nun onur lordu.
Uganda'nın fahri kralı.
Kara ve akdenizin khal'ı.
Aldatılmamış.
Oyunların kırıcısı ve s400'lerin babası.
Oysa ki siz bayım, bir sebze bile olamazsınız... Çünkü enginarın bile bir kalbi var.
görsel
Madem yaşamak güzel ben niçin ağlıyorum seni sevmek suç ise cezamı çekiyorum.
Tabi lan manyak mısın.
Acaba bir şeyin tamamına sahip olmak insanı hoyrat ve küstah mı yapıyordu? Vuslattan sonra bunun için mi bitiyordu aşklar? Bunun için mi zarafeti korumak güçleşiyor ve davranışlara sızıyordu isyan?
Bir çok alıntının derlenmesiyle alınmış bir not bu yalnızca:
Kısa süreli Bahriye nezaretinden sonra Paşa, yüksek yetkiler koşuluyla Suriye genel valiliğine atandı. Burada Adana’daki Osmanlıcı söyleminin aksine ümmetçi bir söyleme büründü. Ancak tanzimat reformları ile başlayan merkezi otoriteyi sağlamak için yerel otoriteler ile uzlaşma metodunu terk ederek daha sert ve kati tedbirler alarak Suriye’de kesin otoritesini sağladı. Denilebilir ki 2. Mahmut ile başlayan ayanları ezip merkezi otoriteyi tesis etme politikasını Suriye’de Cemal Paşa tamamlamıştır. ...
"ben demiştim o gelirse dolar 8, euro 9, sterlin 10 tl olur diye.
bunlar daha iyi günleniriz, hihihi"

- bir Kızılderili ata sözü, mö 3012