bugün

isa'nın, nuh tufanı masalının, musanın getirdiği emirlerin ve daha bir çok şeyin aslında tarih öncesi efsaneler olduğunu ve yeni jenerasyon semavi dinlerin bunları nasıl araklayıp kahramanlarının isimlerini değiştirip insanlara yutturulduğunu öğrense de dinini ve partisini değiştirmeycek olan akp'lidir. çünkü tanrı parayı kontrol edemiyor ve birilerinin onun adına bunu yapması veya yardım etmesi gerekir.
bir chplinin izlemesinden farksız durum.

dostum al sana akp'liden bir nasihat; (bkz: #4566404)
akp sempatizanı olan bir kişinin, ilki zeitgeist the movie, ikincisi zeitgeist addendum olan belgesellerden birisini ya da en güzeli arka arkaya ikisini bile izlemesi durumudur.

bir akplinin dünya görüşü, 10 metre karelik bir oda kadar olduğundan olsa gerek çoğunun neden söz edildiğinden bile haberi yoktur büyük ihtimalle. **
onların körü körüne inandıkaları, adına sistem denilen büyük oyunun, aslında ne olduğunu inanılmaz bir netlikte ortaya koyan belgeseleri izleyen akp li tahminimce kısa bir beyin amcıklaması geçirecektir. ezberlerinin bozulması beyin fonksiyonlarında kalıcı hasara sebebiyet verebilir.

şahsım bütün insanları sevdiğimden ötürü, bir akplinin zeitgeist belgesellerini izlemesini hiç istemem. *