bugün

hasiktir inşallah bole bişey başıma gelmez. eşimin çocuğumun önünde dayak yemem.
yapılabilecek en aşağılık hareketlerden biridir .
DÖVÜLEN ADAM iÇiN HAYATININ EN KÖTÜ GÜNLERiNDEN BiRiDiR.

DÖVEN iÇiN EVET ZEVKLiDiR..
Bir daha bu eylemi gerceklestirdiginde kişi gururuna yediremez çeker vurur bok yoluna gidersin mazallah.
(bkz: daha onyedi onyedi onyediymiş)
Şerefsizliğin luzmu yok demek istesemde muhtemelen çok zevkli bir şeydir. Yada sadece adam dövmek zevkli bir şey. Dövmeyin abi ya. Bi düşman edinmek ne sikinize yarıycak aq.
sanırım bir babanın başına gelebilecek en aşağılayıcı harekettir.
bence bir babaya çocuğunun yanında hakaret etmek de bunlardan biridir ve sağ olsun dedem bunu sık sık yapar!
(bkz: rezillik diz boyu)
Evet Yaptım ama bir sor niye yaptım.

Evimin önüne arabamı parkedicem. Sokak tek Yön zaten. Bir arabalık boş yer var. Tam boşluğun yanına geldim dörtlülerimi yaktım az ileri gidip o bir arabalık yere geri geri gircektim ki Karşıdan ara sokaktan çıkan bir Doblo arkasından Yunan kovalıyormuşçasına geldi önüme kırdı selektör yapıyor. Adam da 45-50 yaşlarında bi adam. Abicim dedim bak zaten tersten geliyosun yarım metre geri gitsen de burnunu kurtarsam ben zaten buraya yanaşıcam dedim. Bende geri vites yok dedi adam. babanın tapulu malı mı dedi ikidir dönüyorum oraya girmek için dedi. Lahavle çektim. Bu esnada arkama bir Sürü araba yanaştı korna çalıyorlar dedim ya sokak tek Yön. Tamam dedim az yol ver bak arkada araba yığıldı bir Sürü. Banane benim sorunum değil o dedi. Boşa aldım el frenini çektim bak dedim az kaldırıma yanaş ileri sokağa giricem tamam dedim. Ben senin için lastiğimi yaramam dedi el sallayarak. işte o an ilginç bişey oldu eline koltuğun kenarından bir sopa Alıp arabadan indi. O inince ben de indim inatçı koçlar gibi kafa kafaya geldik yalnız bu kafayla ileri ileri ittiriyor. Bağrış çağrış derken olan mahalleli camlara döküldü. Tam adam haydarı sallayıp gömçürecekti ki burnunun üstüne bi tane koydum. Yüzüğüm burnunun kemerini yırtmış ince bir kan şeridi gözüktü burnunda küt diye yere düştü adam. Sonra sürgülü kapı açıldı doblonun 10 yaşlarında bir çocuk indi Ağlayarak göğsümü yumruklamaya başladı. Polisler geldi ifade fln. Daha sonra mahkeme davetiyesi. Tam olayın olduğu yerde marketin kamerasının görüntülerini verdim mahkemeye. Uzun uzun izlediler. Yaşlı adamın Avukatına göre ben öfke Kontrolü olmayan bi psikopatmışım. O yaşta bi adama vurmak toplumun genel temayülüne aykırıymış filan. Benim avukatım yoktu. Olup biteni burdaki gibi anlattım. Sonuçta suçun unsurları oluşmamıştır fln dediler. Beraat ettim. Yalnız o çocuğun ağlarken göğsümü yumruklaması aklıma gelince içim sızlıyor. Ne kadar hem vicdanen hem de kanunen HAKLI da olsam o Şerefsiz babası Yüzünden yaptığımdan utanıyorum.
Ne gerek var böyle şeylere. Baba demek bulutlarının üstünde geniş omuzlu bir yiğittir . Onu böyle görmek çocuk için tramvaylara neden olabilir. Yapmayın efendim. Çocuğa yazık.
ayıptır, tabi dayak yiyen taraf daha büyük bir ayıp etmediği sürece.
özellikle entry sonuna evet yazmak gibi bir gaflet içerisindeyse bu adam kesinlikle ağzını, burnunu, dudaklarını patlatmak gerekir.
gel ben de seni döveyim denilesidir.
çocuğunun yanında dövülerek cezalandırılmalıdır *
iş bu eylem babadan çok çocuğa zarar vermektir ki hiçbir çocuk bunu hak edecek bir kötülük yapmamıştır.
ilerde çocuğun rencide olmasını sağlayacak kötü olaydır yapılmaması gerekir.evet.
sadece dayak yemesi değil, çocugunun yanında kavgaya karışması bile rencide edici harekettir.
birinin yanında çocuğu, eşi, sevgilisi varsa dövülmez. varsın, haketsin. isterse daha sonra döv ama o an değil. çocuğunun, sevdiğinin yanında hakaret edebiliyorsa onun ayıbı. sen o an aynı şekilde karşılık verme. hakaret etmişse sonra tek iken yakala öyle döv. hakaret yoksa zaten hangi şartta olursan ol dövme, değmez.
Erkek adama, delikanlıya yakışmaz, ha istersen tek yakaladığında kevgire çevir, patates et, sana kalmış. Ama birini çocuğunun, karısının, bacısının yanında dövmek olmaz.
Adamı döversin anlarımda , çocuğuna gösteripte ibret almasınımı istiyorsun Ey insan !

Adamda dövmeyin çocuğunuzada izlettirmeyin . Az insan olun amınakoyum.

(bkz: gece gece deli olmak)
şerefsizlik kahpelik beno çocuk olsam büyür o adamın açıkçası.
Erkek adam; yanında çocuğu, eşi yada sevdiği olana haketmiş olsa bile dövmez. Delikanlıya yakışmayacak iştir.
adam ısrarla kaşınıyorsa yapacak bir şey yok, çocuğundan utanacaksa kaşınmasın valla açık ve net.
adama değil çocuğa zarar verir.
adam kaşınmışsa yapacak bir şey yok açık ve net.