1. ?.
  ortada bir adaletsizliğin var olduğunu düşünen ,kıskanan,kızla erkeği birbirine yakıştıramayan ,sanane ulan denilesi insan cümlesidir..bu insan çeşidi yarım saatlik bir yürüyüşte 8 10 defa tekrarlayabilir bu cümleyi ya da türevlerini..bir kabullenmeyiş vardır ortada adam o kızın daha iyilerine layık olduğunu düşünür(daha iyisi olarak muhtemelen kendi aklına gelir adamın)..durumun zıddı da olabilir bayanlar da söyleyebilir bu cünleyi ama onlar kullandıklarında genelde kızı başa erkeği sona alırlar..
  1 ... rasko
 2. ?.
  kizin veya adamin kizdan veya adamdan daha yakisikli veya guzel olma durumsalidir. dedikodu sozudur.
  -1 ... markasiz
 3. ?.
  kızın süper güzel,incecik,mümkünse sarışın olup oğlanın şişko ,kro diye tabir ettiğimiz göbekli,sakallı,kısa boylu,kara kaşlı,kara gözlü olması durumunda söyleenbilecek sözdür.Bu kızlar kesin parasına bakıyordur diyede dewam edebiliriz sözümüze kaldığımız yerden...
  ... ozlm
 4. ?.
  (bkz: güzel kızın yanındaki hanzo sorunsalı)
  1 ... scarface
 5. 1.
  kedi - mundar - ciğer üçlemesinin henüz deyimler ve atasözleri kitabına geçmemiş hali. Kıskanma ve çekememe efektini içinde barındıran bir söylem .
  ... thekingcn
 6. 2.
  bu söz işitildiğinde madem o kadar yakışıklısın senin daha güzellerini bulman gerekmiyo mu? gibi bir soruyu anında yapıştırmak gereklidir.
  ... simitcikahvecigazozcu
 7. 3.
  (bkz: armudun iyisini ayılar yermiş)
  1 ... paleface
 8. 4.
  tatil yörelerinde oldukça çok akla gelen cümle.
  ... brujita
 9. 5.
  anlaşılması güç denklem.

  (bkz: neden)
  ... to madeira
 10. 6.
  genelde adam tipsizdir kız guzeldir, nadiren kız cirkindir adam guzeldir. en ilgincide kıroyum ama para bende.
  1 ... wildkid