1. 1.
  merdan yanardağ'ın piyasaya çıkan yeni kitabı.

  "gücünü kendini iktidara taşıyan iç dinamiklerden çok, batı'dan, abd'den, daha kapsayıcı bir kavramla ifade edersek eğer, emperyalizmden alan akp'yi inceleyen bu kitap, aslında 2000'ler türkiye'sinin de bir öyküsüdür.

  batı'ya yaslanarak iktidar alanını genişletme stratejisi izleyen akp'yi ortaya çıkaran ekonomik, tarihsel, toplumsal ve uluslararası koşullar; bu partinin ideolojik-politik kaynakları; örgütsel yapılanması; entelektüel ortamda yaşanan liberal kirlenme; türkiye-avrupa birliği ilişkileri; akp, ab ve küreselleşme karşısında aydınların ve solun tutumu; toplumsal ve entelektüel planda yaşanan akıl tutulması; aydın ihaneti; türban tartışması üzerinden yürütülen kuşatma; gop, ılımlı islam, abd ve yeni muhafazakâr (neo-con'lar) ile akp arasındaki derin bağlar, bu kitabın belli başlı temaları arasında yer alıyor." *
  1 ... lilja
 2. 2.
  son dönemde piyasaya çıkan komplo teorilerinin yeni versiyonu.
  (bkz: maden)
  (bkz: musa nın gül ü)
  ... laedri
 3. 3.
  bir de şöyle bir versiyonu vardır. (bkz: tuvaletindeki boku abd den bilmek).her gun mcdonalds kentucky coca cola gibi abd kulturunun urunleriyle beslenen insanın evinde ihtiyacını giderdikten sonra gördüğü olayı abd den bilmesiyle olur.yemiycen,yiyosan da sıçmıycan,sıçıyosan da bok atmıycan demek geliyor ama...
  1 -2 ... kavalci
 4. 4.
  novus ordo seclorum manasina gelen, aydinlanma hareketlerinden sonra ortaya cikmis, sanayi inkilabi ve fransiz ihtilali ile ateslenmis ve bu ihtilallerden olesiye etkilenmis amerikaninda parasinin ustunde yer etmis sozcuk.

  her gecen cagda anlami degismekte cesitlenmektedir.

  ornegin fransiz ihtilalini ve amerikan bagimsizligini takip eden yillarda monarsilerin yikildigi ulus-devletlerin kuruldugu yeni bir dunyayi temsil ederken, totaliter hareketlerin basladi 20.yy baslarindan sonra demokratik ulus devletleri ve totalitarizmin yikilisini, su gunlerdede ulus devletlere karsi globallesmeyi ifade eder.

  statukodaki degerlere karsi yeni degerlerin bir slogani gibidir.
  ... esuma
 5. 5.
  Türk kimliğini eritme çabaları, milli değerlerimize karşı ambargo uygulamaları, ülkenin stratejik önem taşıyan kurumlarının yabancılara satılması(telekom gibi) ...vs çalışmaları göz önünde bulundurulduğu zaman insana mantıklı gelen bi tespit zira hiçbir ulus devletinde görülmüş şey değildir o ülke başbakanının, kurucu unsurunun bütün maddi ve manevi değerlerine savaş açması.
  3 ... famus
 6. 6.
  (bkz: bir abd eyaleti olarak türkiye)
  (bkz: akp döneminde olmuştur)
  1 ... inmyopinion
 7. 7.
  akepe iktidara gelmeden önce oluşturulan rüzgarı ve ilk döneminde memlekette olup biteni iyi bir inceleyecek olursak çok net bir gerçektir. misyonu bitince kürdistan kurulup apo özgürleştirilince yollamak için her şeyi yapacaktır. önümüzdeki 2-3 yıl çok şeye gebe.
  ... budapest express