1. 9.
    (bkz: budama adına ağaç katliamı)

istanbul'daki ağaçların en büyük düşmanı (bkz: istanbul büyükşehir belediyesi budama şefliği) dir.. içi cahil doludur. "buduyoruz, bakımını yapıyoruz" diye gelip çınar ağaçlarını çırılçıplak traşlarlar.. öylesine yanlış işler yaptılar ki istanbul'da "çınar kanseri" denen bir hastalık türü onların sayesinde yayıldı ve bir sürü çınar ağacını öldürdü.. benim çocukluğumda bizim caddede 50-60 tane asırlık çınar vardı.. geçende saydım, geriye sadece üç tane kalmış..

türk halkı ağaçtan nefret eder.. caddesinde ağaç varmış, yokmuş, kimsenin umrunda değildir...
    4 ... arbutus unedo
  2. 8.
    Biz bir şeyin yararını veya zararını gözle görmezsek farkına varamayan bir milletiz.

Ağaçlar doğa için olmazsa olmaz bir şeydir ama bunu göstermeden yaparlar.

Bizim halkımızın %70’i için ise yakılacak odundur sadece...
    3 ... mavi huydur bizde
  3. 7.
    Peki, sokağı çirkin yapan nedir? Sıvasız gri beton ve özensiz tuğla görüntüsü mü, sokağa taşan ama her zaman mağdur olan esnaf mı, iki sıra park eden araçlar mı yoksa bozuk asfalt dokusu mu..

Ağaç vandalizme karşı ne yapabilir demiyorum, insanoğlu yeri gelir bizzat o ağacın da ağzına sçmayı bilir.

http://www.diken.com.tr/b...ruyunca-yesile-boyadilar/
    3 ... katalin
  4. 6.
    bir söğüt ağacı ne de güzel olurdu.
    2 ... huzursuzkek
  5. 5.
    (bkz: ot kafası)
    yaptığı sineği, gürültüyü bir de çekenlere sorun. davulun sesi uzaktan hoş tabi. şehirde ağacın işi ne amk. yallah ormana.
    1 -2 ... sad to the bone
  6. 4.
    Başıma birşey gelmeyecekse bence ağaçlar sokağın içine ediyor. Kaldırımda yürüyemiyoruz aq hele Bebek arabası tekerlekli sandalye falan mümkün değil. Üstelik araçların geçtiği yollardan yürümek zorunda kalmamız kazalara ve hayati tehlikelere de neden oluyor. Özellikle küçük çocuklar için.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130888/+

Bu görüntü sadece orayı kullanan insanlara zulümdür. Artık yeni şehircilik anlayışında her yere park yapılıyor. Gidin parklara dikin şu ağaçları aq.
    1 -2 ... ilcan havhav
  7. 3.
    kanalizasyon ve su borularını patlatma sorunu olabilir mi bilmiyorum ama olamaz gibime geliyor çünkü ağaç kökü toprağı arar. toprak dışı bir malzemeyle karşılaşınca yön değiştirir.

dikilmelidir.
    4 -1 ... pilotmont 1
  8. 2.
    Bizim burda, kaldırım kenarlarında, ağacın kökleri içme suyu ve kanalizasyon borularını patlatıyor diye kestiler vakti zamanında. Eskiden yemyeşildi kaldırımlar. Şimdi, bir metrelik dikdörtgen saksılara ağaç diktiler ama o eski halinin yerini tutmuyor maalesef.
    3 ... happiness essig sins
  9. 1.
    gerçektir çünkü yeşil renk sadece ağaçta vardır.
    yeşil, grilerin arasında zümrüt gibi parlar.
    o yüzden münkün olan her yere ağaç dikmek lazım. yer yok falan demeyin. çıkarın bir parke taşını, kaldırımdan dikin fidanı. o fisan o kadarcık yerde size güzellikler sunmak için yıl boyu çalışacak ve başaracaktır.
    9 -2 ... pilotmont 1