1. 1.
  söz: sezen aksu
  beste:onno tunç
  sezen aksu 88 albümünden

  bir çocuk gördüm uzaklarda
  gözleri kederli hatta korkulu
  her seye ragmen biraz gülümsedi çocuk
  sicak sade ama biraz kuskulu

  bir çocuk sevdim uzaklarda
  saniyordum ki onun özlemi de buydu
  o ise bir bakista beni örtülerimden
  yalnizca ve yalnizca duygulariyla soydu

  ben böyle yürek görmedim böyle sevgi
  simdi çocuk büyümekte günbegün
  bütün hüzünleri oksadi birer birer
  gizli bir ümide sarilarak biraz küskün

  bir çocuk gördüm uzaklarda
  biraz çocuk biraz adam biraz hiçti
  ellerinde yasli zaman demetleri
  daha önce denenmemis yeni bir yol seçti

  bir çocuk sevdim uzaklarda
  bir elinde yarin öbür elinde dün
  erken ihtiyarlamaktan sanki biraz üzgün
  dünyanin haline bakip güldü geçti
  24 ... zart
 2. 2.
  ilk notasını duyduğum andan, şarkı bitene kadar tüylerimi diken diken tutan şarkıdır. 'gizli bir ümide küskünce sarılanlar'ın yaralarına,'sezen tadında' merhemler sürülmüş gibi olur. sözlerin kabullenmişliği, müziğin cesaretiyle kaynaşınca, ortaya böyle, başka şarkıların susacağı bir 'sezen çığlığı' daha çıkar.
  16 ... bahane
 3. 3.
  sezen aksu nun en kaliteli, en manyak sarkısıdır ama fazla bilen yoktur. genelde daha kıytırık basit sarkıları popüler oldugundandır herhalde. bu sarkının sözleri müzigi, senfonik alt yapısı, vokalleri herseyi ile kusursuz bir bas yapıttır. şarkının düzenlemesini gelişim orkestrası yapmıstır.
  9 -1 ... like a_ rolling stone
 4. 4.
  sezen aksu az bilinen ama en güzel şarkısıdır. hiç bitmesini istemediğimiz şarkılardan.
  7 -1 ... goruntuvarsesyok
 5. 5.
  aylin aslım' ın vokal, kerem özyeğen ile kerem tüzün'ün gitar, hayko cepkin' nin klavye-sampler ve mehmet demirdelen' in davul performansı ile hazine niteliğini kazanmış bir onno tunç-sezen aksu cover' ıdır.
  7 -1 ... music box
 6. 6.
  (bkz: subyancı)
  7 -9 ... puldüşü
 7. 7.
  onno tunç şarkıları adlı orjinalleriyle birebir aynı cover(?)lardan oluşan albümde parlayan şarkı, diğerlerinden bariz farklı olmuş eser. sezen aksu nun tüyleri diken diken eden şarkısını -hiç de sevmem- aylin aslım süper seslendirmiş. tabi düzenleme ile şarkı tam bi hayko şarkısı olmuş, ne de güzel olmuş.
  4 ... birthmark
 8. 8.
  aylin aslıma yüzde yüz yakışmış şarkıdır. O ses bu şarkıyı ancak bu kadar tamamlayabilirdi. Şarkının Sezen Aksu yorumundaki orjinal müziğini bilmiyorum, değiştirilmiş mi değiştirilmişse ne kadar değiştirilmiş onu da bilmem fakat Aylin Aslım o kadar güzel yorumlamış ki bundan sonra bu şarkıyı başkasının ağzından dinleyemeyecek kadar sevdim. Müziğin o kadar derinden geliyormuş gibi bir hali var ki hüzünlenmemeniz çok zor. Bunda katkısı en fazla olan şey Hayko Cepkin'in klavyesidir ki o da süper çalmıştır.

  Aynı zamanda sözleri de muhteşem olan şarkıdır. Özellikle ''Ben böyle yürek görmedim, böyle sevgi'' ve ''Gizli bir ümide sarılarak, biraz küskün'' kısımları insanın hakikaten de tüylerini diken diken edecek bir yoğunluğa sahiptir.
  8 ... faithful lover
 9. 9.
  Sezen Aksu'nun sesinden duyduğu şarkıları başkasının sesinden duymayı sevmeyen biri olarak şunu söyleyebilirim ki Aylin aslım bu şarkıyı muhteşem yorumlamıştır. Fazla bilinen bir şarkı değildir ama Sezen Aksu'nun her şerkısı gibi çok güzeldir.
  8 ... hermia
 10. 10.
  böyle bir düzenleme ve böyle bir yorum olamaz. (bkz: onno tunç)
  3 ... konigin