bugün

Et fiyatlarının fırlamasından sonra ebeveynlerin fıttırmasından çocuğun yediği tokatın yanına kar kalması...
iç ve yürek gibi şeyleri burka burka çamaşır makinesinde yıkanmış para gibi yapar göynünü, o küçücük suratının aldığı koala misali şekil çok pis üzer bu cool adamı.

geçen gün arabam bozulmuş, kendimi adamlarıma taşıtarak yürüyordum yolda, sonra bir köşede bir çocuk ve onu döven dört adam gördüm, çocuğun suçu lahmacunu çalıp kaçmak istemesiymiş. hemen adamlarımı adamların üstüne salıp mevzuyu sakinleştirdim, sonra çocuğu yanıma çektim;

+ neden evlat? neden bu hırsızlık?
- açım abey.
+ neden evlat?
- babam para vermiyi.
+ vay kıro.
- efendim abey.
+ sana demedim oğlum babaya dediğim.
- vay babayın.

diyerek derdini anlattı küçük sabi, hemen ona 300 tane sıcak lahmacun alıp karnını doyurdum, o gün hiç yemediği kadar lahmacun yemişti, geri kalanlarını ise diğer tinerci arkadaşları ile paylaştı. sonra gidip çocuğun babasını buldum, neden la para vermiyorsun çocuğuna? diyerek ağzına bağırdım.

+ mayışımız belli gardaş, ne verem çoçuğa?
- mayışından üç kuruş ver, adama bak yahu.
+ benim rakı param var, sigara param var, gitsin çalışsın kıro.
- sizin gibi baba olmaz olsun beyfendi, yarın bu evi yıkıp yerine kozmetik dükkanı açıyorum!
+ yapma gool adam çocuklarım var!
- lan ironik!

diyerek çıktım oradan, ertesi gün ise evi gerçekten kozmetik dükkanı yaptırdım. merak etmeyin yahu, çocuğu ise lahmacun ustası olması için zamanında çok yardımcı olduğum bir ustanın yanında çırakbaşı yaptım.
temelde ekonomik sorunlar yüzünden aile fertlerinin de , sadece lahmacun değil herhangi bir ürün içinde çocuğa yaptığı ; ısrarla talepkar olması hatta , işi aglama sızlama cırlama vs vs noktalara getirdiği için darp etmesi durumudur.

temelde üzücü olan bu olay karşısında çoğu zaman tepkisiz kalmak zorunda olmak dahada üzücü olandır.