bugün

Hayır öğrenmek sıkıntı değil çevreni buna ikna etmek özellikle doktoru inanmıyor adam. bipolarsındır ama inandıramazsın kimseyi arkadaş.
Eğer ciddiysen, yanlış teşhis konulma ihtimali de bir hayli fazla oluyor. Başka doktorlara da gitmeyi dene.
her şeyin başı sağlık.
bipolar olmayan bir iki kişi kaldık.
Trollere bir etkisi olmadığı söylenen hastalık.
üç yıl oluyor öğreneli. adeta hayat yeniden başladı benim için.
Başta yıkan bir olaydır. Kısa süre içinde yerini inkara bırakır. Onun da üstünden kısa bir zaman geçtikten sonra "lan acaba" denmeye başlanır. Anlamlandıramadığın davranışlarını bipolarlıkla anlamlandırabildiğini fark edersin. Sonra yine inkar edip herkese bunlar oluyor amk dersin. Ben daha ötesine gidemedim henüz. Bir günde bu kadar. Tedavisiz bir süreç geçirip mehdiliğimi ilan edip kalan ömrümü tasasız yaşamayı düşünüyorum. Geçmiş olsun.
Şu dünya nüfusunun da yarısı falan bipolar heralde. Kurban bayramında köye Gittim. annanem "mualla'nın (yeğeni olur) kızına bipomar (o kadar anlamış gözümün nuru n'apsın) demiş doktor" dedi aklım çıktı.

Annanem bipolar'ı bir yaklaşıkla da Olsa cümle içinde kullandı romalılar! Köye kadar indi mevzu.
kimsenin hastalığını küçümseyecek değilim de bu işten pek bir bok anlamadım ben.

her 10 kişiden 11'i bipolar arkadaş. nasıl oluyor bu?

bir de niye basur, gastrit, kronik faranjit olanlar değil de hep bu insanlar ve hastalıkları konuşuluyor?

nedir yani bunların olayı?
Bipolar olup olmadığının kesin olarak bilinmesi mümkün. Depakin veya lityum gibi düzenleyici ilaçlar reçete edildiyse teşhis konulmuş,tedavi süreci de başlamış demektir.
insanı hüzüne boğar.
O günleri yaşamak istemem.
2014 senesinde öğrendim..

Çeken bilir arkadaş.. Şu kadar diyeyim allah düşmanımın başına vermesin..

Deli diyip çıkıyorlar işin içinden.. Kimin ne dediği umrumda değil.. Ben bunu hastalıktan ziyade yaşam tarzı olarak görüyorum.. Ve tüm acısına rağmen seviyorum.. Kendimi de hastalığımı da..
sen öğren de başkası öğrenmesin, damgalayıverirler.