bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 443.
    Buna sahip olduğunu sanan bazı kitleler: moruq berkecan beni sevmiyo hemen kafayı kırıp ona mipolar mozukluğum olduğunu söylemem lazım ailemden nefret ediorum ok?
    2 ... kumralrus
  2. 442.
    doğru bir psikiyatriste gidilmesi önerilir. sözlük deva getirmez.
    2 ... monk of monkmountain
  3. 441.
    gerçekten bu hastalığa sahip biriyle konuşmak istediğim hastalıktır. yeşillendiriniz.
    2 -3 ... hamfendi
  4. 438.
    Çağımızın bozukluğudur.
    ... fire in the hole
  5. 437.
    bipolar filminde de konusu işlenen hastalıktır. Film gerçek bir hikâyeye dayanmaktadır.
    ... boyle buyurdu yazar
  6. 436.
    Genetik yatkınlık önemli bir risk faktörüdür.
    ... topumtufegimkelebegim
  7. 436.
    Ruhsal dengelim bozukluğu. Manik dönemi de depresif dönemi de kişiye son derece sıkıntılar yaşatan ruh problemi. Dönemimizde ruhsal problemleri bir statü olarak görenlere gerçekten bu hastalıktan muzdarip insanlar yaşadıkları tek bir günü anlatsın isterim.
    ... 35ine varamayan dante
  8. 435.
    manik dönemler her zaman aşırı coşkulu ve neşeli geçmek zorunda değildir bu hastalıkta. birebir yaşayan ve uzun zamandır tedavi gören biri olarak söyleyebilirim ki manik dönem duyguların aşırı derecede yoğun hissedildiği bir dönemdir. yani mutluysanız aşırı mutlu olur ya da aniden inanılmaz sinirlenir ve ciddi hasarlara yol açabilirsiniz. özellikle sizin ısrarla yapmak istediğiniz bir şeye engel olunursa karşınızdaki insanı kırabilir ve hatta fiziksel olarak zarar bile verebilirsiniz.

ben manik dönem yaşamayan, sadece hipomani seviyesinde kalan bir hastayım. (her ne kadar şüphelerim olsa bile)
    böyle bir seviyede dahi kendimi kontrol edemeyecek kadar yoğun duyguların içinde oluyorum ve çoğunlukla ciddi öfke patlamaları yaşıyorum.

bunun dışında uykuyu tamamen unutuyorum. şu an hipomanik dönemde değilim ama yine de ilaçsız uyuyamıyorum. saat 3 e geliyor ve ben ilaçlarımı henüz almadım ve şu saatte tüm enerjimle birlikte ayaktayım. yorgunluk elbette var ama hipomanik dönemde asla yorulmuyor ya da yorulmayacak gibi hissediyorsunuz.

bu hastalığın en büyük handikaplarından biri de belki de ömür boyu ilaç kullanmak zorunda olmanız. günde 5 tane hap alıyorum ve bunlar bana uyku, görme ve cinsel bozukluklar olarak dönüyor. kan değerlerinde anormal değişimler, kilo alımı (ya da azalımı) gibi etkileri de var. tüm bunları hayatınız boyunca yaşadığınızı düşünün. seksten belki de hiçbir zaman keyif alamama ihtimalinizi hayal edin. boşalma ya da sertleşme sorunları yaşadığınızı düşünün ya da uzun saatler boyunca uyuyamayıp (ya da çok uyuyup) yorgun düştüğünüzü.
    tüm bunlar gerçekten acı verici şeyler.
    3 -1 ... ketiapin
  9. 434.
    Manik dönemi çok eğlenceli ve keyifli geçiyor ama depresif dönemi çekilecek bir hastalık değil.
    1 ... yasamasevincinikaybedengenc
  10. 433.
    allah bu hastalığa sahip sevgili vermesin.

burada duyar kasıp artistlik yapacaklara verebilir ama. görsünler dünyanın kaç bucak olduğunu...
    2 ... ekolea
kapat