1. ?.
  isim verilemeyecek kadar net bilinen osmanlı padişahıdır. o saf türkmen aşiretlerini gözünden bir damla yaş akmadan kesen padişahtır. adı lazım değil baş harfi yavuz olan padişahtır.
  10 -26 ... camiden ugg calan cocuk
 2. ?.
  (bkz: moğolları türk zanneden ukala)
  2 -8 ... ascended
 3. ?.
  antropolojinin ilk kuralı toplumlar kendilerini tanımladıkları şekilde tanımlanırlar dır. o dönemde kendini türk diye tanımlayan bir toplum yoktur. o yüzden binlerce türk ü kimse kesmemiştir.
  4 -6 ... hidir
 4. 1.
  özellikle alevi türkmenleri katletmiştir bu zat. aynı zamanda katliam için gittiği bir alevi köyünde bir oğlana aşık olduğu söylenmektedir.
  6 -16 ... denizlerden gelen adam
 5. 2.
  aklınca osmanlı türk değildi deyip burada ki türkleri kızdırmaya çalışan kürt söylemi.

  hadi diyelim ki osmanlı türk değildi. türk tarihi osmanlı ile mi sınırlıdır.
  timur imp., safeviler, selçuklular, memlükler bunlar ne ulan. bunlara ne diyeceksin.

  bizim anıyla şanıyla 3500 yıllık tarihimiz belgeleri ile mevcut. sizin gibi farslardan arak ''kava destanı'' ile hiçbir belge olmadan medlere, eyyubilere kürt demek ile kendimizi avutmuyoruz biz.
  6 -4 ... gaspirali
 6. 3.
  'bi kaç kişiyi daha kesseymiş bu tür başlıklarla uğraşmayacaktık' dediğimiz osmanlı padişahı.

  zaruret harici türk öldüren osmanlı padişahı da yoktur ayrıca. keklemişler seni. *
  5 -5 ... filofobik
 7. 4.
  ecdad tarih yazmış evlat okumaktadan aciz hisleri depreşti içimde.
  11 -3 ... abrek
 8. 5.
  yavuz sultan selim'dir ve mısır seferine giderken böyle bir yanlışın içerisine düşmüştür. en azından 2010 senesinden bakıldığında bunun insani olduğu kadar stratejik bir yanlış olduğunu görmek de mümkün. tabi ki o zamanki şartlarda değerlendirecek olursak sadık-ı milliye olarak nitelenen bir halkı da vardı bu toprakların. ama o bambaşka bir konu...

  yavuz sultan selim, osmanlı padişahları arasında ayrı bir hayranlığımı kazanmış olmasına rağmen; mısır seferine giderken yanına aldıklarını ve karşısına aldıklarını 2010 türkiye'sinden görebilseydi... zaman makinesinin icadı için talimatını vermiş olurdu kurmaylarına.

  kesmeyip de "buralar size emanet" dediği aşiret ağaları da kendi feodal düzenini kurup da düzemezdi bir başka halkı bu sayede...

  neyse işte, selim'dir o osmanlı padişahı.
  1 ... poisonx
 9. 6.
  --spoiler--
  halkın iliğini sömüren, onların zalim devlete isyan etmesi sonucu çoluk çocuk demeden binleri kesen zalimdir, katildir, halk düşmanıdır.
  --spoiler--
  (bkz: yazar burda dersim diyoouğr)
  2 -1 ... maymun teri
 10. 7.
  o padişah kimleri kesmedi ki efendim.
  1 ... lidyalidya