bugün

bingölün bir köyünde, serinlemek için nehire giren ayı hayvanının bölgedeki köylüler tarafından taşlar ve sopalarla dövülerek öldürülmesidir. vahşet ve üzücü görüntülere ayının çığlıkları, döven kişilerinde kahkahaları eklenince insanlığımdan utandım.
(bkz: onlar insansa ben insan değilim)
bingöl de doğal ortamında yaşarken serinlemek için suya giren ayı yı kıyıda sıkıştırıp sopayla kafasına vurarak sonunda hayvanın ölümüne sebep olan adi pislik insandır. ağzından burnundan kanlar gelen ayı bir nebze olsun serinlemek için girdiği suya öyle bırakmıştır kendini.

(bkz: allah belanızı versin)
(bkz: ayiyi sopayla olduren insafsiz)
yazar için çok özel olsa gerek kesme işaretiyle ayırdığı ayıyı öldüren insafsızdır. elleri kırılsındır.
bir de link verilseydi "boynu devrilesice" insafsız derdik. neyse...
(bkz: ayiyi sopayla olduren insafsizi tokatla öldürmek)
ah o ayı onlardan birini suya çekseydide işte o zaman izleseydik kim kimi linç ediyor?çok yazık olmuş ayıcığa.*
insanlıklarından utanılası hayvanlar. gün gelir aynı durumu inşallah onlarda yaşar. *
o işi yapan hayvan evladına en kısa zamanda belalardan başını alamaması dilenmiştir.
aynı muameleyi haketmiş homosapiens kasalı hayvandır.
bu ve bunun gibi iğrenç insanlar yüzünden özellikle hayvanseverlerin delirmemesi işten bile değil. sonra da panter emel gibilerini örnek gösterip "hayvanseverler neden saldırgan" denir. böyle zalimliklere şahit olup aklı sağlam kalmak mümkün gözükmüyor. *

(bkz: sinir krizi)
şimdi o ayı sormaz mı insanLara; "ben mi vahşi doğada yaşıyorum yoksa sizLer mi?" diye..

(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)
birlikte yaşamaya alışmak denen düşüncenin insanlar tarafından nasılda sömürülüp yok sayıldığının kanıtı olan görüntüleri veren canidir. ah o hayvanların aklı olsada öclerini alsalar dedirten durumdur.
birde o sahneyi 10 dakika boyunca sürekli sürekli gösteren kanalada helal olsun değiştirmek zorunda kaldım. azimli su katılmamış cani bunlar yahu 2 saat boyunca ayı öldürme savaşı verildiği nerde görülmüş bir de acı çektire çektire yapıyorlar taş ve sopa nedir ya kaçıncı yüzyıldayız.
içim kan ağlayarak:

http://www.ntvmsnbc.com/m...ideo=1374&cbQuality=1
yapan şahısların bir ayı tarafından düzülmesi yada aynı şekilde linç edilmesini istememe sebeb veren olay. bu ne ya. ya kodumunun adamları inşallah soyunuzuda sopunuzuda ayılar zker.
(bkz: allam bu duamı kabul et ilk cuma sendeyim)
tüm bu eziyete uğrayan hayvanların birgün insanlardan intikam almasını dilememe sebep olan olaylardan yalnızca biridir.
(bkz: taşlayan mı ayı taşlanan mı)
(bkz: alternatif faşizm örnekleri)
bunu yapan hayvan olamaz.
(bkz: vay ayı)
(bkz: ya o değilde bir panter emel vardı ne oldu ona)
insanlıktan nasiplerini alamamışlar tamam. ama galiba hayvanlıktan bile bi haber bunu yapanlar, zira ne bir saldırı var ne de bir tehdit ortada, çünkü hayvan bile durup dururken bu denli vahşi olmaz.

hayvan susamış, susuzluğunu giderecek. kendi derdi kendine yetmiş zaten o sıcakta, sizin napsın denyolar! kalbiniz yok anladık, ama bunu düşünecek beyniniz de mi yok?
benim gibi bir "ayiyi" bile uzup, goz yasi dokmesine sebebiyet vermis olaydir. bunlara insan demeye dilim varmiyor.

vericeksin bu seref yoksunu kisileri anne-baba ayinin eline, butun gece oynasinlar.
(bkz: bunu yapanlar)
(bkz: insan desem insan değil)
(bkz: hayvan desem hayvan degil)
izlerken bir ayıya duyulabilecek şefkatin maksimum derecede yaşanıldığı durumdur.
(bkz: insanligindan utanmak)