1. 1.
    (bkz: yalova kaymakamı).
    1 -1 ... hastavilla
  2. 2.
    diyanet kurumunun kapatılmasını, imamlık, müezzinlik gibi mesleklerin gönüllülük esasına dayanarak yapılmasını yahut imamların maaşının gönüllü din vergisi ile sağlanmasını isteyen adam gibi adamlar bu entryi çoktan artıladı bile.
    3 -2 ... hubel
  3. 3.
    Bir de faydasız kilisesinin papazına ve hayırsızların sinagoguna sorun.

Doğru bir karar vermek için diğer alternatifleri de görmemiz gerekir.
    -2 ... tea man
  4. 4.
    Bak lan ne var bunda eleştirilecek diye giderken, ”yılbaşı kutlayan şerefini kaybeder" deyince tüm büyü bozuldu. Her güzel şeyin sonunun bokluğa çıktığı varsayımı burada da kendini göstermiş bulunmakta.
    Saygılar sayın sözlük yazarları
    2 ... sadece biraz saygi
  5. 5.
    asgari ücrete zam ve halk pazarı fiyatlarındaki artış orantısızlığı için ne söylemek ister sayın müftü hazretleri. fikri varsa fikrini merak ettim.
    hani şu pek önemsiz kul hakkı konusunda konuşsa diyorum.
    3 ... nanautzin
  6. 6.
    hindi kesmek hayvan katliamıdır.
    ve
    ağaç kesmek orman katliamıdır.
    4 -1 ... kazangap
  7. 7.
    Allah'ın izniylen bu senede yılbaşını eylencenin dibine vurarakdan kudlayacaz!
    Yobazların inadına...
    4 -2 ... 0fu0
  8. 8.
    serefimizi kaybedermisiz ha. o zaman yılbası gecesi kadehleri havaya kaldırıp serefe diyoruz.
    2 -2 ... abaninaltindakisopa
  9. 9.
    Müftü Yerden göğe kadar haklı

BU açıklamayı eleştirenlere soruyorum bu açıklamanın muhatabı müslümanlar

müftü müslümanlara sesleniyor size noluyor siz niye üstünüze alınıyorsunuz ki?

Dilediğiniz gibi kutlayın noeli size karışan yok ki müftü sizi düşünerek ya da size söylememiş zaten.
    1 -5 ... isminiunutanadam
  10. 10.
    sırtını iktidara yaslayıp millete vuran klasik akpli söylemi.

zaten o koltuğa hakkıyla oturmuş, bilgili, işinin ehli bir adam olsa milletin şerefine dil uzatacak kadar alçalmaz.

ne desek boş.
    1 ... lucius vorenuss