bugün

arkadaş mal mısınız malak mısınız dedirten projelerdir.

1994 den beri istanbul'u ben yönetiyorum sanki de anası siki.lmiş şehrin. daha ne vaadi? bu kadar yıldır yapmadığın neyi yapacaksın? hali hazırda belediye sendeyken niye yapmadın düdük diye sormazlar mı adama?
Marmaray da 400 milyon Euro'yu aşan ödeme yapılıp alınan ve sonra çürümeye bırakılan vagonlar.

Tanesine 1.307.950 Euro verilip alınan (normal bir körüklü otobüslerin 4 katı fiyatına) ve 1-2 yıl zar zor kullanıp sonra çürümeye terk edilen 50 körüklü otobüs.

Bırakınız çevreyi, çarpık yerleşimi, maliyet ve işletme hakkı olan firmaların kazancı açısından köprüler, yollar, imarlar düşünülürse ve sn cumhurbaşkanımız tarafından "istanbul'a ihanet ettik, etmeye de devam ediyoruz" açıklaması akla gelince...

Bu vb örneklere bakıp, tüm bu yaşananlarda ulaştırma bakanı, başbakan, hükümet de yer alması, aynı parti de idareci olması gibi sn. Binali Yıldırım'ın sorumlulukları düşünülürse...

istanbul için korkmamak elde değil.
kendisi okuma-yazma öğrensin yeterli..

başka bir projeye ihtiyacımız yok.. o gitsin eksiklerini tamamlasın seçilecek aday da istanbulun sorunlarıyla ilgilensin..

ama binali puroce fln demesin mümkünse..
(bkz: aman CHP kazanmasın)

Proje değil mesele bu...
Buraya birkaç resim bırakıyorum bir de ünlem koyuyorum

görsel
görsel
görsel
Daha fazla Suriyeli getirmek.
(bkz: kız bulmaya acil servise gitmek)
baktıkça gözlerimi yaşartan projelerdi. Bu ülkeye bu kadar yararlı projeler katan kaç adet başkan var be ? Şimdi bu projelere bakıp, istabul'a katacaklarını hayal ediyorum da. Keşke her yeri Binali Yıldırım gibi insanlar yönetse.
Türkiye'nin gelmiş geçmiş en işe yarar projeleri listesidir. Sağladığı fayda seviyesi uç noktadadır ve istanbul'a yapılacaklarla da muhtemel devamı gelecek.
Aralarında en sevdiğim ankara-eskişehir-istanbul yht projesi dir. O kadar çok kullandım ki o yht'yi anlatamam. Üniversite yıllarım bu proje sayesinde otobüslerde sürünmeden geçti. Allah bin kere razı olsun Binali beyden.
hepsini takır takır yaptı valla. Bu adam istanbul'u almayacakta ben mi alıcam allah aşkına. Ülkeye katkısı belli, bunu görmek zor da değil, sadece yukarı çıkıp tek tek projeleri okuyoruz. Kime ne yarar sağlamış kafamızda kuruyoruz. Sonra gidip bu insanı sonuna kadar destekliyoruz. Çünkü işini hakkıyla yapıyor. işini bilene vereceksin oyunu ki yarın pişman olmayasın.
Sonsuzluk işareti bu projelerden geldiğine inanılır. Sonu yoktur bu projelerin. Her gün yenisini çıkarıp uygulamaya koyuyor. Adamın daha çalışmadan durduğu bir günü bilmiyorum. Herkes bu adam gibi olsaydı, şuan çok yol almıştık. işimiz gücümüz pislik atmak olduğundan ilerleyemiyoruz. Allahtan böyle adamlar varda önümüzü açıyor. Olduğumuz yerde sayarız yoksa.
Yaptıklarım vaad değilde ihtiyaçtır sözleri benim gönlümü fethetti doğru söylemiş bunların hepsi zaten türk milletinin ihtiyacıdır kendiside bizim ihtiyaçlarımızı karşılamıştır.
Gelecektede en güvenilir isim olacağını düşünüyorum yaptıkları yapıcaklarının teminatı.
YAVUZ SULTAN SELiM KÖPRÜSÜ
iZMiT KÖRFEZ GEÇiŞ KÖPRÜSÜ(OSMANGAZi KÖPRÜSÜ)
AVRASYA TÜNELi
BOLU DAĞI TÜNELi
MARMARAY
KONYA-ESKiŞEHiR YHT PROJESi
KONYA-KARAMAN HIZLI TREN PROJESi
BURSA-BiLECiK HIZLI TREN PROJESi
ANKARA-ESKiŞEHiR-iSTANBUL YHT PROJESi
ANKARA - iZMiR YHT PROJESi
DENiZCiLiK
2003 yılında 37 adet tersane varken, bu sayı 93'e çıkartıldı.