1. 1.
  (bkz: çünkü bu sefer çalamadılar)
  18 -3 ... turkmen begi
 2. 2.
  Seçimi binali yıldırım kaybetmedi, ak parti kaybetti. Neden kaybetti kısmına gelirsek...

  Şimdiye kadar olaylara hep popülist yaklaştılar. "Halk"ın yanındayız mesajını bastıra bastıra verdiler hep. Ancak Halkın yanında olmak başka birşey, oy avcılığı için halka yalakalık yapmak başka birşey. Mesela öğretmenlerle halk arasındaki sorunlarda halkın yanında görünmek için öğretmenleri ezdirdiler; memurla halk arasındaki konularda aynı, sağlık personeli ile halk arasındaki konularda aynı... halk artık öyle bir gaza geldi ki, her girdiği devlet dairesinde aslan kesilir oldu, bağırıyor çağırıyor hakaret ediyor, istediğini yapıyor. En son havaalanı personeli kıza hakaret eden kadını hatırlayın. Halk artık bunu kendine hak görüyor, çünkü o koskocaaaaaa halk. Sonuçta buralar bizim vergilerimizle bıdı bıdı...

  Peki şimdi ne yapıyor ak parti ve binali yıldırım? Geçen diyor ki motosiklete köprü geçişi bedava, 300 bin motosikletli var diyor. Öğretmene toplu taşıma bedava, 100.000 mi ne öğretmen varmış. Bak bak... e seçimde fark 13000 olunca şimdi herkes kıymete bindi tabi. Eskiden 100.000 öğretmen kim oluyordu, defolsun gitsindi, sonuçta karşısında 70 milyon halk vardı, tabiki 70 milyonun yanında görünmek için herşeyi yapacaklardı. Öğretmen isterse ölsündü. Şimdi ne oldu? Bi anda kıymete mi bindi öğretmen? O öğretmen sana oy verir mi şimdi? Zamanında sen beni kanırttın al şimdi de ben seni kanırtırım demez mi? Bunu sadece öğretmen değil, azınlık olduğu için ezilen herkes ama herkes demeyecek mi?

  Sebep budur işte. Popülizm yaparsan gelir birgün seni bulur.
  13 -5 ... simdiburnumuzayacakdyenpinokyo
 3. 3.
  Adamların verdikleri vaadler bile ayrıştırıcı. Neymiş köprüler motorlara ücretsiz. Arabalar piç mi amk? Neymiş genclere 10 gb internet. Biz neyiz yaşlı mı? ispark 1 saat ücretsiz. Al götüne sok evinin önünde arabayı park etmek için para ödüyen adamlar var amk. Hizmet yaptık diyorlar. Halkın cebinden aldılar hep. Yaparkende yaptıktan sonra da. Otoyol yaptılar 50 km gidiyorsun 18 lira. Buradan izmir e yeni yoldan sürekli gitsen 120 tl osmangazi den geçsen 220 lira. izmir sadece gidiş yol ücreti 220 tl evet yakıt hariç amk. istanbul içinde yol ücretli lan. Olum bir ilçe den diğer ilçeye giderken para mı verilir hemde trafikli yolda. Yap işlet devret 12 lira eyvallah, lan bizim köprümüz niye 8 lira ? Bilmem kaç bin otobüsümüz var diyorlar trafiği yaratan otobüsler. Demir ağlarla ördük dediler metro almadılar olan metrolarda insan tıkış tıkış gitti. Geçen marmaraya bindim balık konservesi gibi gittik amk. Sikeyim öyle demir ağı. Neyse sinirlendim gene bir sigara içeyim.
  19 -3 ... herkesin hayatina karisan adam
 4. 4.
  Apo’nun mektubu, damadın mankenle basılması, kendilerinden olmayana terörist muamelesi yapmaları, ekonominin kötü olması, Türkiye’nin git gide batması, halkın kararına saygı duymayıp seçimi yenilemesi, vaatlerinin aşırı saçma olması gibi bir sürü neden.

  Hangi birini sayalım? Her tarafı pislik bunların. Evlerden Irak ayol. Akp seçmeni olacağıma giderim köprüden atlarım daha iyi.
  14 ... queenn of darkness
 5. 5.
  Bizim halkımız ancak cüzdan vicdana baskı yapınca tepki verir. Yüz lira ile markete git. Ne alabildiğine bak niye kaybettiğini anlarsın. Halk binali yıldırım'ı değil bu sefaletin sorumlusu partiyi cezalandırıyor.
  5 -1 ... gokdelende kapici
 6. 6.
  kendi fikri ve iradesi olmadığı için. millet artık ipleri başkalarının elinde olanlardan bıktı. cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor meydanlarda cumhurbaşkanı. hadi bu tamam normal olanı ama başbakanlık seçimleri yapılacak ( davutoğlunun seçildiği hani ) meydanlarda gene cumhurbaşkanı. belediye başkanlığı seçimleri yapılıyor hem ankara hem istanbul mitinglerinde paso cumhurbaşkanı. kendi iradesi olmayan adamlar 17 milyon-81 milyon insanın iradesini nasıl yönetecek. ki yönetemediler gördük. davutoğlu koltuğundan alındı yerine binaliyi oturttular. o da daha 3 ay oturmadan başladı başbakanlık kalksın diye çırpınmaya.
  8 -2 ... mel mel bakan gibson
 7. 7.
  o makama yakışmayacağı için.
  4 -1 ... teflon
 8. 8.
  Cevabı allah olmadığı için olan soru cümlesi.
  ... anambunelan
 9. 9.
  hayallerde yaşıyor bazı ibneler.
  olmayan kaybetme durumudur.
  1 -3 ... kan tutan kasap
 10. 10.
  Atanmaya alışık seçilmeye değil çünkü.
  2 ... nothingmust