1. 1.
  binali yıldırım seçimde başkanlığı kazandıktan sonra chp mahkemeye verirse ve mahkeme yıldırım ın istifa etmeden seçimlere girmesini dikkate alır da başkanlığını geçersiz sayarsa chp kazanır istanbul u.

  uyarı: chp azıcık akıllıysa seçimden önce değil, sonra mahkemeye götürür işi.
  3 -4 ... sansyoklan
 2. 2.
  Sadece akp de sıradan bir belediye başkanının birilerine para kazandırdığını açığa çıkaran savcıları görevden aldırdı adamlar

  iBB başkanını bu şekilde düşürebilecek adama neler yaparlar siz düşünün. Kanunda açık açık böyle 100 puntoyla bile yazılsa o kural hiçbir mahkeme çıkıp da evet burada hukuksuzluk var iBB başkanlığı düşüyor Binali Yıldırım'ın diyemeyecektir kendimizi kandırmayalım.
  4 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  Rahmetli Süleyman Demirel'den:

  Osmanlı döneminde yolsuzlukları ile ünlü Karakuşi adında bir kadı varmış. Bir gün Karakuşi Kadı, bir fırının önünden geçerken burnuna güzel bir koku gelmiş. Vitrinde güveç içinde nar gibi kızarmış sahibini bekleyen nefis bir ördek var… Karakuşi Kadı, fırıncıya:
  - “Ben bunu aldım” demiş. Kadıya itiraz edilir mi? Fırıncı hemen ördeği paket yapıp vermiş. Az sonra ördeğin asıl sahibi gelmiş:
  - “Hani bizim ördek?” Fırıncı boynunu büküp:
  - “Uçtu” deyince iş kavgaya dönüşmüş. Kavga sırasında fırıncı, araya giren bir gayrimüslim müşterinin gözünü çıkarınca korkup kaçmaya başlamış... Gayrimüslim de peşinden kovalıyor…
  Bir duvardan atlarken, bilmeden duvarın öteki tarafındaki hamile bir kadının üstüne düşmüş. Kadın, çocuğunu düşürdüğü için, kadının kocası da fırıncının peşine düşmüş. Can havliyle kaçan fırıncının çarpıp devirdiği Yahudi bir vatandaş da kızıp peşlerine takılmış... Sonunda duruma müdahale eden zaptiyeler hepsini yakalayarak Karakuşi Kadı'nın karşısına çıkarmışlar. Kadı sırayla sormuş…
  Ördeğin sahibi,
  - “Bu adam ördeğimi hiç etti” diye şikâyet etmiş.
  Karakuşi Kadı, fırıncıya sormuş:
  - “Ne yaptın bu adamın ördeğini?”
  Fırıncı
  - “Uçtu” demiş.
  Kadı, kara kaplı defterini açmış:
  - “Ördeğin karşısında tayyar yazılı… Tayyar 'Uçar' anlamına gelir. O halde ördeğin uçması suç değil” diyerek, fırıncının ördek işinden beraatına karar vermiş. Gözü çıkan gayrimüslim vatandaşa sormuş. Onun şikâyetine de kara kaplı defterden bir madde bulmuş:
  - “Her kim, gayrimüslimin iki gözünü çıkara, o müslimin tek gözü çıkarıla…
  Davacı:
  - “Benim tek gözüm çıktı. Şimdi ne olacak?” diye sorunca Karakuşi Kadı
  - “Şimdi” demiş, “Fırıncı senin öbür gözünü de çıkaracak, biz de onun tek gözünü çıkaracağız”. Tabii gayrimüslim şikâyetinden hemen vazgeçmiş, fırıncı bu davadan da beraat etmiş.
  Çocuğunu düşüren kadının kocasına da Karakuşi Kadı:
  - “Tamam” demiş, 'Karını vereceksin, bu adam yerine yeni çocuk koyacak.” Böyle olunca adam da şikâyetini anında geri almış, fırıncı bu davadan da kurtulmuş. Kadı dönmüş Yahudi”ye:
  - “Senin şikâyetin nedir bre?' Yahudi bir süre düşündükten sonra ellerini açmış,
  - “Ne diyeyim kadı efendi” demiş, “Adaletinle bin yaşa Sen, e mi!”

  Rahmetli Süleyman Demirel bu fıkrayı anlattıktan sonra kendisini dinleyen topluluğa dönerek, kıssadan hisse:
  - Ananı "öpen" kadı ise, kimi kime şikayet edeceksin?.. Bugün ülkedeki durum bu! Agnadın mı?
  6 -2 ... monk of monkmountain
 4. 4.
  adam gerek yok dediyse daha ötesi var mı? bu krallığı bunun için kurmadı mı zaten? ol dediysek olur mantığıyla hareket ediyorlar artık. koskoca ülke sadece o iki dudak arasından çıkacak şeye bakıyor. başka hiçbir olgu veya otorite sonucu etkiyemiyor.
  2 ... borulce
 5. 5.
  o değilde bunu kim eksiledi?

  (bkz: #40841331)
  1 ... nanautzin
 6. 6.
  Solcular yine yenilgiye kılıf aramaya başladı.
  Tayyip erdoğan Ibb
  başkanlığından başladı başkan oldu.
  Fransa'da başkanların bazıları Paris belediye başkanıydı. Olaya bu açıdan bakın.
  -1 ... exscalibur
 7. 7.
  Koskoca başbakan olup belediye başkanlığına düşmek biraz enayilik gibi geldi.
  2 ... kristiyanomessi