1. 1.
    Kabile devleti Türkiye'de yaşanan son rezalet.
    Hala istanbul'da bu adama oy verip 'devletçiyim, ülkücüyüm' diyen olursa bir yerlerinizle gülebilirsiniz.

--spoiler--
    AKP’nin istanbul adayı Binali Yıldırım’ın, bugün istifa edeceği Meclis Başkanlığı görevindeki son icraatı tepki çekti. Yıldırım’ın özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te ‘müşavir kadrosuna atadığı’ öğrenildi.
    --spoiler--

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...usavirlige-atadi-3566133/
    13 -2 ... alkolik oldum
  2. 2.
    (bkz: olur öyle şeyler)
    4 -1 ... n dakota
  3. 3.
    şaşırıyor muyuz tabii ki hayır.
    5 ... kisma
  4. 4.
    (bkz: liyakatla değil mülakatla)
    4 ... noxeca
  5. 5.
    eksik bilgi vermeyelim lütfen. garson olan arkadaşın torpili müşavirlik içindi ama kadroda açık olmadığı için bir süre garson olarak çalış sonra seni müşavir yaparız dendiği için bekliyordu.

garson olarakta izmirden bir gençlik kolları başkanının kuzeninin eltisinin kaynının 3ncü karısının üvey kardeşi başlıyacak.
    2 ... ra s al ghul
  6. 6.
    Şaşırmadım. Garsonu meclis başkanı yapsalardı ona da şaşırmazdım.

Bu ülkede hiçbir şey şaşırtmaz beni. Adamlar kafasına göre istediğini atar istediğini çıkarır istediğine istediğini der ya da istediği cezayı keser.

Biz de böyle bir halk olduktan sonra istediğini yapar baştaki siyasiler.
    7 ... keyf kahyasi
  7. 7.
    Ne yani, adam garsonsa terfi etmesin mi, yükselmesin mi istiyorsunuz!
    Acayipsiniz valla ya!

Binali reyiz, işi bıraktığında sevgili garsonu mağdur olmasın diye tedbir almış hepsi bu. Ne yani, özel garson, gidip meclis lokantasında, basit vekillere mi servis yapsın? Allah muhafaza, bir cehapeli vekile hizmet etmek zorunda kalırsa, kim ödeyecek bu vebali?!
    -1 ... 0fu0
  8. 8.
    bazen düşünüyorum niye bu kadar okudum diye. saçma gelmiyor değil.

binali bey okumuş garson isterseniz şayet, ben buradayım.
    2 ... sahiden iyi mi geceler
  9. 9.
    atanamayan üniversite mezunu onlarca insan varken, garson atayan ülkenin meclis başkanının son icraatıdır.

bu gözler özel şoförün milletvekili yapıldığını gördü.

iyi uykular türkiye.
    2 ... altan518
  10. 10.
    üstelik belediye başkanı adayı iken yaptığı bir icraattir.
    2 ... usualsuspects