1. 1.
    akp izmir milletvekili ve istanbul belediye başkan adayı sıfatları dışında herhangi bir resmi sıfatı olmayan binali yıldırım'ın halihazırda biri başbakanlık makamına, diğeri tbmm başkanlığı makamına ait iki adet lüks arabayı kullanması durumudur.

araçlardan biri mercedes.
    mercedes bugün köprüden atlayan vatandaşı kurtarırken(!) karşımıza çıktı.
    şu mercedes;
    binali yıldırım ın devletin araçlarını kullanması

arkadaki gmc marka koruma araçları ve mercedesin kırmızı plakalı olması da dikkatinizi çekmiştir.

diğer araç da tbmm başkanlığına ait audi a8 marka bir araç.
    binali yıldırım ın devletin araçlarını kullanması

araçlardan ikisi de devlet tarafından kiralanmış araçlar.

ama bu araçları kullanan binali yıldırım tbmm başkanı değil, başbakan da değil.
    ne sıfatla bu araçları kullanıyor acaba?

ha ayrıca izmir milletvekili binali yıldırım hala çankaya köşkünü boşaltmış değil.
    (bkz: binali yıldırım ın çankaya köşkünü boşaltmaması)

çankaya köşkünü kullanmaya devam,
    devlete ait araçları kullanmaya devam.

eee, nasıl bir seçim yarışı bu?

evet, sözlüğümüzün aktrollerinden bunu da gelip yüzsüzce savunmalarını bekliyorum.
    23 -9 ... tengir budun
  2. 2.
    ama namaz kılıyor.
    7 -2 ... agnostos
  3. 3.
    Başbakanlık makamından sonrasını okumadım. Başbakanlık kaldırılması referandumundaki ağır mağlubiyeti hazmedememişler var demek ki.
    -6 ... masklavi
  4. 4.
    cevab verdi.

https://t24.com.tr/haber/...esem-de-reddedemem,826925

"Bütün bu düzenlemeler benim dışımda yapılan düzenlemeler. Ben istesem de bunları reddedemem. Çünkü ben 15 Temmuz darbesini yaşamış bir başbakanım. Bu konuların gündeme getirilmesini kınıyorum."
    3 ... berk
  5. 5.
    Koç' un araçları olmalıydı halbuki. Size ne ki iktidar partisinin adayı her türlü imkandan istediği gibi faydalanır. Chp bağış toplarken hiç gıkınız çıkmadı ama sahi onların paraları yok değil mi sizde cebinizdeki 20 lirayi bağışladınız işte. Şimdi chp seçim arabaları insanlara paket paket b tişört falan da dağıtıyor sayenizde. " bahar geldi yaz da gelecek " diye saçma bir şarkı sözleri var bir de. Biz burda sıcaktan bitiyoruz hala " yaz gelecek" siz bu mantıksız sloganlarla sizin tuhaf kalbinize dokunabilenlere bakın biraz.
    1 -15 ... uzak diyarlarda evli barkli
  6. 6.
    adam devletin araçları yazıyor, yukarıda ak trolün biri parası ödenmiş özel sektör şirketi koç diyor.
    ne güsel mantık lan.

neyse bir şey olmaz, bu millet zaten bilse ne olur, bin ali devletin aracıyla gezse kim ne olacak, dolar dolsa ne olur, dolmasa ne olur?
    7 ... antik kilise sarapcisi
  7. 7.
    evet ne diyorduk.

--spoiler--
    israf yok.
    --spoiler--

israf ne demekti sahi.
    1 ... ruh okuzu
  8. 8.
    Hehe, Almanya'nın 17 senedir havaalanı yapamadığından bahsediyorlar. Ama iş makam aracına gelince, Mercedes'ler ve Audi'ler birinci tercih oluyor.

Mitingde "Ey Merkel!..." diye bağırırlar, ama araçlarına toz kondurtmazlar.

Karşılaştır bakalım kendi ekonominle Almanya'nın ekonomisini.
    2 ... invader23
  9. 9.
    ah tengir ah.. hiç anlamıyorsun...

epilepsi ilaçlarını veya reflü ilaçlarını birdenbire kesersen hastayı şoka sokarsın, hatta öldürürsün.. dereceli olarak, yavaş yavaş kesmek gerekir...

lüks arabalara, saraylara, konvoylara, protokole, özel uçaklara, yatlara, etrafı tutmuş yağcı sürülerine alışmış olan devletlülerde de bunları birdenbire kesmek önce şoka, sonra ölüme kadar varabilen aşırı reaksiyonlara sebep olabilir.. hatta olur.. yavaş yavaş kesmek gerekir.. ancak en insani çözüm tabii ki bizim cebimizden bu lüksleri yaşamaya devam edebilmeleridir...

bir devletlü ne kadar köy kökenliyse saraya-özel uçağa-mercedes maybach'a o kadar çok bağlanır..
    6 ... arbutus unedo
  10. 10.
    nolacak kullansa adamın gelmediği makam kalmamış o kadar hizmet etmiş bakan olmuş, meclis başkanı, başbakan olmuş.
    -6 ... laz ziya