1. 1.
  Seçim çalışmaları devam eden akp istanbul bb başkan adayı binali yıldırımın sarıyerde esnafı ziyareti, halkla sohbet edip börek yemesi, sahilde martılara simit atması hadisesidir. Bir de şu sözü söylemiştir: "bizim töremizde buğday ile koyun, gerisi oyun".

  --spoiler--
  Yıldırım ilk olarak, güzergah üzerinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı’na uğradı. Muhtar Nevzat Aktan ve orada bulunanlarla sohbet etti. Yıldırım, daha sonra AK Parti Sarıyer ilçe Başkanlığı 3. kademe yönetimi ve mahalle başkanlarıyla bir araya geldi. Binali Yıldırım, MHP Sarıyer ilçe Başkanlığı’na da uğradı.

  Binali Yıldırım daha sonra esnaf ziyareti yaptı. Gördüğü bir börekçide börek yiyen Yıldırım, basın mensuplarına ve vatandaşlara da börek ikram etti. Esnaflarla sohbet eden Binali Yıldırım, Sarıyer’de kafelere de uğradı. Yıldırım, kafede bulunan gençler ile tek tek tokalaştı, sohbet etti. Balıkçıları da ziyaret eden Binali Yıldırım, sahilde martılara simit attı. Yıldırım ayrıca Sarıyer Spor Kulübü’nün kafeteryasına giderek, orada bulunanlarla da tokalaştı.

  https://www.cnnturk.com/a...yedi-martilara-simit-atti
  --spoiler--

  binali yıldırımın sarıyerde martılara simit atması
  2 ... gazeloglu