1. 1.
  dün akşam ki ibb başkan adaylarının ortak yayınında gerçekleşmiş, sayın binali yıldırım sakinliği ve tecrübesi ile sözde rakibi imamoğlu nu ezip geçmiştir.

  ekrem in çok sesi çıktı örneğin, bağırdı çağırdı, suçluluk psikolojisi içerisinde olmasının etkisiyle. hep boş konuştu yani. binali bey ise, başkan olduğu takdirde gerçekleştireceği projeleri anlattı.

  ekrem ise bu söylemler karşısında bol bol: istanbul halkını, 16 milyonu kucaklayıp, öpeceğinden bahsetti. binali beyin "istanbul'un nüfusu 16 milyon değil, 15 milyon 60 bin küsur" demesiyle biraz bozuldu tabi. *
  vali beye hakaret edip etmediği konusunu ise geçiştirdi. burs mevzunu ise yine geçiştirdi. "istanbul ulaşımı için vaatleriniz nelerdir" sorusunu yine "herkesi kucaklayıp, öpeceğim" diyerek cevapladı.

  elle tutulur hiçbir proje/açıklama yapmadı. ancak, "ak partili kardeşlerim" diyerek bir şeyler sayıkladı. ve yine hakkının yendiğini ima ederek çocuk gibi "5 saniye, 10 saniye, 15 saniye alacağım var" diyerek ağladı.

  sempatik görünmek için: "29 bin oy demedim, 24 bin oy dedim" dedi, yalan söyledi yine. akabinde ekrem : "dikey yapılaşma var" dedi, binali bey ise: "22 ilçede 18 belediye chp'de" deyince imamoğlu cevap veremedi.

  sürekli olarak el kol hareketi yaptı mesela, ses tonunu yükselterek. sempatik görünmek için müthiş efor sarf etti. başarılı olamadı ama, doğal olarak. lakin, kelime oyunu yapmakta üstüne yok imamoğlu nun hakkını yemeyelim.

  bir arada, kreşlerden bahsedildi.

  900 küsur mahalleye kreş yapılacak falan dedi imamoğlu bilmem kaç tane, önceliği olan mahalleler olduğunu da ekledi. akabinde ise, binali bey "b.düzü'nde 11 kreş sözünüz var ama sadece birini yapabilmişsiniz" deyince.

  cevap veremedi imamoğlu, yine konuyu değiştirdi. feto ve pkk ile ilgisi olmadığını isim vererek değil de "terör örgütlerini tanımam bilmem ben, hiç işim olmaz" diyerek belirtme yolunu seçti.

  zira, fetocu ve pkklılar kendilerini terörist olarak tanımladığı için kızabilirlerdi imamoğlu na. aslında söz konusu edilecek pek çok detay var daha ama, bunlar yeterli şimdilik.

  özetle; sürekli el kol hareketi yapan, bağırıp çağıran, çocuk gibi "5 saniye, 10 saniye, 15 saniye alacağım var" diye ağlayan, icraat anlatmak yerine öpüp kucaklamaktan bahseden imamoğlu nu, binali bey sakinliği ve olgunluğu ile ezdi geçti.

  peşin edit: birde, imamoğlu nun sorulan bütün sorulara grafiklerle cevap vermesi konusu var. ama neyse, bunu da başka bir başlıkta tartışırız inşaallah!

  binali yıldırımın ekrem imamoğlunu ezip geçmesi
  7 -18 ... iyesta
 2. 2.
  Yok hacı, anlayana sivrisinek saz, anlamayana sazı soksan az.
  Bunlar iflah olmaz mal amk.

  Edit: lan Binali ezdi diyenlere söylüyorum amk.
  5 -9 ... sertt krampon
 3. 3.
  Yıldırım imamoğlunun bilgisayarını hackleyecekmiş.
  ... coldeki mecnun
 4. 4.
  binali'nin 2 hususta imamoğlu'nu geçmesi ihtimali vardır:

  1. kilo.
  2. yalan dolan.
  7 -1 ... abhartach lynch
 5. 5.
  chp li trolleri etkilemiş anlaşılan, yılmışlar. korkmayın maaşlarınıza bir etkisi olmaz bu durumun. oyüzden siz ihmal etmeyin, yazılanları okuyun, okuyun ki korkularınızla yüzleşin, götünüz yiyorsa tabi.
  2 -5 ... iyesta
 6. 6.
  Okumadigi belgeyi yalanlayan komedyen )))).
  2 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 7. 6.
  bazı rüya tabircilerine göre , binali bey'in gelecek seçimde de adana' ya belediye başkanı adayı olacağını gösteren rüyadır.
  1 -1 ... teflon
 8. 7.
  binali yıldırımın ekrem imamoğlunu ezip geçmesi
  Maliye bakanımızın "ay'a yol yaptık desek inanacak seçmenimiz var" sözünde bahsedilen seçmenin söylemi.
  Azıcık zekâsı olan insan TV tarihi için format moderasyon açısından bu rezil oturumda bir galip çıkmadığını görür.

  Tabi ki bu durum ortalama bir zekâsı olanlar için.
  Süper zekâlı olan sizler kast edilmemiştir.
  4 -1 ... thebiggraywolf
 9. 8.
  binali yıldırımın ekrem imamoğlunu ezip geçmesi
  Maliye bakanımızın "ay'a yol yaptık desek inanacak seçmenimiz var" sözünde bahsedilen seçmenin söylemi.
  Azıcık zekâsı olan insan TV tarihi için format moderasyon açısından bu rezil oturumda bir galip çıkmadığını görür.

  Tabi ki bu durum ortalama bir zekâsı olanlar için.
  Süper zekâlı olan sizler kast edilmemiştir.
  2 ... thebiggraywolf
 10. 9.
  çocukluk anılarını canlandırmıştır. hani sokakta efelik yapan çocuklar olurdu. asardı keserdi sokaktaki herkes boşu boşuna korkardı. sonra başka bir sokaktan sıradan bir çocuk gelir ağzını burnunu dağıtırdı. o sahte kabadayı kavgayı anlatırken karşı tarafı nasıl duman ettiğinden bahsederdi. aklıma geldi yazayım dedim.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson