bugün

ulaşımı karayolundan ibaret sanan,japonya da yaşasa hakkında idam yasası çıkarabilecek,22 temmuz 2004 hızlı tren faciasının hükümetiyle beraber tek sorumlusudur,onlarca insanın kanına girdiği halde pişkin pişkin dolaşabilmesi türkiye gerçeklerine en iyi örneklerdendir.
(bkz: süleyman karaman)
afrika ülkeleri toplantısına deve sırtında giden kaddafi barbarını örnek gösterip basın mensuplarına; ''bakın adam deveyle geliyor, biz olsak tefe koyardınız'' diyerek, çapını kalitesini ve ülkeyi nasıl zihniyetlerin yönettiğini gösteren kimse.

http://www.hurriyet.com.t....asp?yazarid=5&gid=61
aslında bu kadar kötü imaj yakıştırmasını haketmeyen bakanımızdır. ben diğer yatırım ve yaptıklarını geçiyorum * ve şöyle bir örnek veriyorum: thy ne idi şimdi ne oldu? 150 ytl ye sadece gidiş yönüne alınan bir uçak bileti vardı bir zamanlar,halk uçak nedir bilmezdi, şimdilerde rekabet var,otobüs fiyatına bilet almak mümkün. yıllarca atıl olan havaalanları artık işleyen para kazanan sektöre dönüşmüş, * sosyeteye hizmet eden devlet kurumu halindeki firmaya hayat gelmiş, boş giden thy uçakları dolmuş, yolcu kapasitesi ve karı artmıştır. zamanında özelleştirme yapıp diğer havayollarına yer açtığında vatan haini yakıştırması yapılmıştı kendisine. ayıptır, yazıktır.
edit: siyasi bir yazı değildir. özellikle altını çiziyorum.
adını duyduğumda bile bu ülkede yaşamaktan derin üzüntü duyduğum bakan ..jağponya da olacaktık ozaman rahmetli bakan olurdu. bizim istediğimiz can değil ama utanmadan hala o koltukta oturan bakan.
bugun ntv de katildigi programda yil sonuna kadar ankara-eskisehir arasi hizli tren seferlerinin baslayacagini duyurmus sozde ulastirma bakani.*

(bkz: istifa da bazen vatana hizmettir)
kendini sözde bişey sananlara göre kabinedeki her bakan gibi sözdedir. vatana her zaman hizmet eden bakanlardan bir tanesidir. takdir edilmektedir.
vicdan azabı duymadan hala nasıl o koltukta oturduğunu merak ettiğim şahsiyet.
savunan insanlarin eğer kazada kendi anne baba veya kardesini kaybetmis olsa hakkinda ne dusunecegini merak ettigim bakan.
görevde olduğu sırada kendi reklamı için daha altyapısı tamamlanmamış olan hızlı treni ulaşıma sokması ile meydana gelen hızlı tren kazası sonucu 37 kişinin ölmesine gözyaşı dökmeyen, kazayı ''kısmet'' olarak nitelendiren, fakat geçen gün koltuğundan ayrılırken hüngür hüngür ağlayan konuşacak hali bile olmayan akp milletvekili ulaştırma eski bakanı.
23.dönem erzincan milletvekili.

(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
hürriyet'in heberine göre tekrar bakan olması muhtemel, erzincanlı milletvekili.
inanması güç ama 60. hükümette de ulaştırma bakanlığı görevini alan milletvekili.
60. hükümetin özverili bakanlarından olacağına zerre şüphe bulunmayan ulaştırma bakanı.
yaşanan büyük kazalardaki yüz kızartıcı ihmalkarlıklarına karşın, kendisinin bu görevi yine pişkince kabul etmesi bir yana, kendisine bu görevi yine layık görenlere de yazıklar olsun.
bilgi sahibi olmadan bakan olabilmiş kişi, ve hatta sahip olmadığı bilgilerle şu an tv'de açıklamalar yapan kişi. aklımda kalanlar;

- 2003 yılında internet'e dial-up denen yöntemle bağlanıyordu dakikası 1 milyon 200 bin lira yarım saat girseniz... (hepimiz milyarderdik o zamanlar)
- şimdi sınırsız bağlantı 50-60 milyon falan 4-5 megabit hızında.
- fiyatlar ne zaman düşecek diye bana sorma vergiler çok yüksek. (bana sorun vergileri ben düşürebilirim)
ismi ile görevi bağdaşmış, kaynaşmış kimse.
(bkz: 27 ocak 2008 kutahya tren kazası)

bu da etti iki!
(bkz: cinali trende)
emrindeki kurumlardan bir tek ptt'yi adam gibi çalıştırabilen uluştırma bakanıdır.
hakkında verilen gensorunun içeriği olan bağdat uçak kazasında ihmalkarlığı ve basiretsizliği hat safhada olmasına ve hızlandırılmış tren seferleri ile onlarca masum canın yitirilmesine neden olmasına karşın muhalefeti kan üstünden siyaset yapmakla suçlayan muhteşem bakan.
(bkz: akp)
yaptığı açıklama ile yakında facebook'un kapanma ihtimalini dile getirmiştir..
açıklama aynen şöyledir:

""Burada faaliyet gösteriyorlarsa bu ülkenin kanunlarına tabi olduklarını bilmeleri lazım. Bazıları, "Biz sizin yasalarınıza tabi değiliz, siz bize karışamazsınız" diyor. Bunun bizim açımızdan hiçbir kıymeti yoktur. Burada para kazanıyorsa, vergi dairesine kayıt olacak, gelecek yetki belgesi alacak. Ama "Ben YouTube'um, ben Facebook'um, bana kimse karışamaz" derse, buna müsaade etmeyiz. Keyfilik asla. Ama yasalara uyarsa, başımızın üzerinde yeri var.""

(bkz: ülkecek begenerek izliyoruz)
"Yanlış işiniz yoksa dinlenmekten korkmayın" demiştir..evet evet demiştir..daha önce de " dinlenmek istemiyorsanız konuşmayın" demişti..
hollanda'daki bugünkü kazayla ilgili bilgi kirliliğine karşın * * hala koltuğunda oturabilen insan.

(bkz: nice kazalara binali bey!)
Erzincan doğumlu,iTÜ Gemi inşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'ni bitirmiş,
Dünya Denizcilik Üniversitesi (World Maritime University)'de ihtisas eğitimi almış,
Camialtı Tersanesi ve Gemi Sanayii Genel Müdürlüğü'nde mühendislik ve çeşitli kademelerde yöneticilik yapmış,
ulaştırma bakanımızdır.