bugün

O kadar fakiriz ki , poşete verecek paramız bile olmadığı için yanımızda poşet taşıyoruz ya da aldıklarımızı elimizde arabaya götürüyoruz. Bunu yaparken utaniyormuyuz , hayır.
ülkenin yüzde otuzu için konuştuğumuzda,

dört kişilik ailenin en kötü koşullardaki kira ve ulaşım masraflarını çıktığınızda geriye sadece ailenin simit ve çayla idare edebileceği bütçesi kalıyor.

bim bu koşulda fakirlik değil orta direğin vazgeçilmez yaşam kaynağıdır. rahat ve ucuz yaşamın temsilcisidir.

aktüel ürünleri çıktığında ufaktan heyecanlanıyorsanız ne dediğimi anlayacaksınız.
Fakir midir zengin midir bilmem ama görseldeki yiyeceklerin aynı anda tüketilmesi meraklı köfteci filminde zühtü’nün köfte arabasıyla bmw’yi Sollamasına benzer bir sonuç ortaya çıkarabilir.

(bkz: guvvet macunu)
akilli alis veristir. avrupada zengin insanlar da boyle yerlerden alirlar istedigini. aptal miyim lan ben ayni seye fazla para vereyim diyerek.
bim ucuz mu ki ?

bence değil.
Zengin olmayabilirim ama salak da değilim. Bugün bim ' e gelen 2 li paspastan, surahiden, çift kişilik çarşaftan, oyuncaklardan, oto aksesuarlarindan aldim. Dunya kadar şey aldım 120 lira tuttu.
Niye gidip kazık yiyeyim?

Zenginler sosyete pazarından giyinirken maddi durumu olamayanların marka peşinden koşmasi gülünç geliyor. Asgari ücretli adam lacoste diye kolları yamalı cekete 1500 lira verdi. Karısı boşasa haklıydı. Ihtiyaçlar sonsuzdur.
Hangisi uygunsa ondan almak lazım.Yeri geliyor pahalı dediğimiz marketler de uygun fiyata ürün alınabiliyor.A101,bim,şok,Migros fark etmez cebi en az delen tercih edilmeli.
Artık bım de ucuz degıl ki. Ben de gidiyorum hattaaa posetımı de elımde goturuyorum. Napıcaaaannn mecbuuuurr.
Nestle Pınar ürünlerini satmayan market.
Nasıl bir fakirlikse benimki bim’de bile diken üstündeyim.
bim bana göre lüks kalıyor. unkapanı'nın ara sokaklarından alıyorum ben böyle şeyleri.

fakirim la. ezük ezük.
bimden yag cozucu alip evi her tarafi onla citiliyorum.

orada mavili sade buyuk bir patates cipsi var ondan da aliyorum cay yapip yiyorum party hard.

bugun ben de araba icin kaydirmaz seyden aldim.bozuk para ve telefonu anahtari tutuyor.

mavi buyuk cips guzel.

o cube denen sey cok sekerli almistum bir kez.
Bir süredir bim de dahil herhangi bir marketten alışveriş yapmak zenginlik oldu.
Ulan ne alakasi var ya belli bir ürünü a marketinden daha pahaliya alıp mutlu mu oluyorsunuz siz. Kapitalist düzenin köpeği olan kişi beyanidir.
öğrenciler için dost eli uzatmış bir market. bence sadece öğrenciler için değil her kesim artık buradan alışveriş yapıyor. Özellikle de ev hanımlarının tercihi bim aktüel diye birşey var sürekli insanlar onları takip ediyor. bunun fakirlikle ilgisi yok, aslında normali bu. insanlar çok para verdikleri yeri çok iyi zannediyor bence sıkıntı bu.
En yakını o.
Zengin olupda bimden alışveriş yapanlara ne demeli peki.
Kimisi parası olmadığı için bimden alışveriş yapar kimi de parası olduğu halde bimden alışveriş yapar. ikinci gurup çok tehlikelidir bu arada.
Bim, şok, A101 gibi markalar gelişmiş ülkelerde hayatta kalamazlar.
bence akıllı olmak demek lazım. normalde gerçekten uygun fiyattan alabileceğimiz ürünleri migros gibi ikiye aldığı ürünü beşe satıp daha fazla kar etme amacı güden bir marketten satın alalım.insanlar artık daha uygun fiyatla daha kaliteli şeyler alabileceğini gördü. bence artık ayrım kalmadı. herkes bimden alışveriş yapıyor, fakiri de zengini de.
Fakir mi? yakın zamanda bim ya da a101'e yolu düşmemiş, her gün değişen fiyatlara denk gelmemiş kişi beyanıdır.
Aç kalın ama bim'den bir şey almayın. Doymak için kötü beslenmeye gerek yok.
BiM den alışveriş yapmak fakirlik göstergesi olabilir ama artık bunun önemi yok.