bugün

her kücük esnafın kaderi...ulan koca 200 m2 bim de kolon bırakmadınız, nerede ulan o kolonlar, biz niye o projeyi cizdik ulan dingiller????
bimde çalışan bir yakınım 15 yıl içerisinde koskoca deponun müdürü oldu. küçümsenmeyecek kadar hızlı yükseldi. iyi para kazanıyor.
efe hipermarket ya da çiğdem market dururken bim'de çalışmayı tercih etmektir.
Market işi zordur bilader
Hele hele istanbul'da

Personellerle başın ayrı bela
Müdür/yardımcı ile başıniz belada
Bölge sorumlusu ayrı bela (hele kadınsa)
Müşteriler ile başın belada

Her çeşit insan
Mübarek Nuh'un gemisi

5 kuruş kavga eden tipler (bizzat gördüm)
A5 etiketi kocaman kocaman yazıyı göremeyen tipler
2-3 lirayı sonra bırakayım deyip markete "veresiye" yazdıran tipler
0,50 kuruşluk su için 50/100 lira bozduran tipler
Palet palet sevkiyat
Bitmek bilmeyen mağaza temizliği
Vs vs vs...
paranı gününde veriyorlar. sigortada tam. mesaide veriliyor . güzel bir iş.
kurumsal is yerlerinde çöreklenmiş bir mafya grubu her zaman vardır. çalışkanlari, başarılı olacağını hissettiklerini hiç sevmezler özellikle. ayaklarını kaydırmak için uğraşırlar. bu durumlarda direnmek çabuk vazgeçmemek, cesur olmak gerekir.
Hayalim olan.
Şimdi şöyle diyeyim kafayı yemek istemiyorsanız uzun süre çalışmayın hemen gidin kendinize bir başka iş bulmaya çalışın. Benim çalıştığım zamanlarda müşterilerden çekmedim personellerden çektiğim kadar. Şimdi bunlar ilk girdiğinizde işe şöyle bir süzerler sizi eğer çıkarlarına ya da işlerine gelmezlerse zulüm ederler. Misal yemek molası mı var az zaman verirler hep çalıştırırlar. Bir işi yapmazsanız ya da yavaş yaparsanız azarlarlar. Ben sularına gittiğim için sevmişlerdi ama her şeyi alttan almazsanız barındırmamak için ellerinden geleni de ardlarına bırakmıyorlar.
Bimde çalısmak icin suratsiz olmaniz yeterli. Tek kriter bu sanirim.
Nefretlik bir durum müşterilere laf mı anlatmayı mı söylesem yoksa malları atıp hemen ter kan içinde kasaya geçmeyi mi desem tam bir zulüm. Beş gündür buradayım. Kol, bel kalmadı. Birde mağaza müdüründen hiç çalışmıyorsun diye azar yemesi cabası. Şu KYK borcu bir bitsin hepsine yumruk atmak istiyorum. Emek hırsızları.