bugün

hepsi erkektir, ama olsun.
bir tane bile yakışıklı/güzeline rastlamadım.bilerek mi çirkinleri işe alıyolar anlamadım.
kırmızı beyaz gömleklilerdir.
eskişehirde bolca kadın çalışanları da vardır. hepsi sıcak kanlı ve güleryüzlüdür.
duyarlı insanlardır.kredi kartımı unuttuğumda bankayı arayıp benimle bankayı irtibata geçirmişlerdir. kredi kartımı almaya ise arkadaşımı gönderdiğimde kabul etmeyip bizzat bana vermek istediklerini belirtmişlerdir. evet bimde kredi kartı kullanacak kadar büyük alışverişler yapıyorum. iyi de yapıyorum.
yeri geldiğinde paspasta yapar, camlarıda siler, kasiyerde olur, kolileride düzeltir.
güzel çirkin olayına girmeyeceğim ama bütün bağyan (yani bağyan çalışanları her daim mevcuttur) çalışanları güler yüzlüdür. muhabbet ederler falan...
ama nedenini anlayamadığım şekilde birkaç ay'da bir biri gider yenisi gelir. sürekli devirdaim halindeler.
aldıklarınızı poşete koyar bunlar. sizi, ödeme yaparken bir yandan poşeti açmaya çalışmak telaşında bırakmazlar. candır onlar.
senin benim gibi insanlardır.
ekmek derdine düşmüş insanlardır. her insan gibi.
soru gelecekse, (#11116112); cevap, hepsi erkek değildir.
Kapitalizm onları ciddi manada sömürmektedir.
Saygılı çocuklar.
asgari ücrete mecbur bırakılan emekçilerdir.
ekmek parası peşinde emekçi kardeşlerimiz. güler yüzünüzü ve içten bir teşekkürünüz eksik etmeyin onlardan. maskeden pek belli olmuyor ama gözlerinizden ve ses tonunuzdan anlayabiliyorlar.
güncel Önemli Başlıklar