bugün

her seferinde "emin misin?", "son kararın mı?" diye soran kenan ışık misali içeri girmeye kesin kararlı olan insanları almak, diğerlerini kapıda elemek için yapılmış sistemdir. türkiye'de insanlar öss, kpss ve bim'lerdeki çift kapı sayesinde bir yerlere seçilerek girerler.
"giriş" ve "çıkış" olmak üzere 2 ayrı kapı vardır.

olması gereken de bu değil midir zaten?
bu kapılardan birincisinden giren geri çıkamaz. anca 2.yide geçip çıkışa gitmelidir.
anlatılmak istenen: giriş kapısında iki kapının olmasıdır. birini açtıktan sonra kabin gibi bir bölmeye girip ikincisinden girilmesi durumudur.

dolayısı ile '' giriş ve çıkış olmak üzere 2 ayrı kapı vardır.'' önermesi eksik kalmıştır.
yeni sistemle beraber turnike girişlerinde kombine karta ihiyaç duyulacağı söyleniyor.
bekliyoruz..
Ben ve benim gibi adamlara hitap eden kapıdır. Yemin ediyorum ki size o kapılar olmasa atmam adımımı bimden içeri.

keşke 2 kapı daha koysalar, hatta çıkışa kadar kapıları aça aça gitsek ne kadar güzel olur değil mi?
hava türbülansı olmaz hiç, içeri hep soğuk/sıcak kalır hem
(bkz: binilir)
(bkz: inilir)
(bkz: onden binilir arkadan inilir)
(bkz: le kapı)
Kıraathanelerde de uygulanan rüzgarlık sistemidir. içerdeki hava sıcaklığının sabit kalmasını sağlar.
Biri cenneti diğeri cehennemi temsil eder. insanlara dünyanın fani oluşunu hatırlatır.

Kaynak: götüm.
(bkz: götpedia).
açıklanamayan durumdur.
güvenlik sebebi ile. şöyle izah edeyim ; hırsız kişi ilk kapıdan girer sonra ikinci kapıdan girer. gözüne kestirdiği ürünü alır ve girdiği kapıdan çıkmaya çalışır ama o da ne? çıkamaz çünkü kapılar birbirine vurur geçemez aradan. e mecbur kasanın ordaki kapıdan geçecek. yerse...
Amacı nedir düşündüren kapıdır. Bildiğin müşteri yoruyorlar bir de kapılar ağır. Evet.
Anlamsızdır.

edit:eksileyen arkadas icin baya anlamlı demek ki.
fakirler de spor yapsın diyedir.
(bkz: #30974321)
Hava sirkülasyonunu engellemek içindir. Sıcak hava ile soğuk havanın direkt temasını engeller. Avm'lerdeki ve daha büyük mağazalardaki döner kapının görevini üstlenir. Kışları sıcak yazları soğuk havanın içerde kalmasını sağlar.
Asıl olayı anlatıyorum başka bir sözlükte okumuştum ne kadar doğru bilinmez ,

Şimdi bime ekmek geliş saati 8:30 diyelim bim 9 da açılıyor ekmeği getirende de o ilk kapının anahtarı var o kapıyı açıp ekmekleri bırakıyor sonra da kilitliyor.

Okuduğuma göre böyle bir sistem varmış.
öndeki giden kişinin arkadan gelen kişiye kapıyı sertce bırakması ve karşılama egzersizi.
hava dengesini sağlamak içindir.
Bir girdin mi bütün marketi dolaştıran zekice ve sinsi sistem. Ama yemezler kardeşim yemezler.
20. ve 21. entryler mantikli gelmistir.
"bim" de üç harf var. bimin iki kapısı var. 3x2=6. "bim" ortasında i harfi var. i harfiyle başlayan ilk sayı ne? iki. 6/2=3. 3 kenarı olan çokgen nedir. üçgen. illüminati confirmed
girenlerle çıkanlar çakışmasın diyedir, bim'e giren normal bir insan en az dört poşetle ortamı terkettiği için tek kapılı bir mekan olsaydı hem içeride hem dışarıda köprü trafiği oluşurdu.
Mantıksız. Çıkışta öyle kapı olsa daha iyi soğuktan veya sıcaktan korur. Ayrıca çocuğu olan kişiler baya zorluk çekiyor.
güncel Önemli Başlıklar