1. 1.
  fakirleri üzen olay.
  le gazoz'u bile 1,25 tl yapmışlar.
  50 kuruştu o bi zamanlar.
  2 ... jimmy tudeski
 2. 2.
  Öyle bir algı yapmışlar ki yine de tıklım tıklım.

  Yalnız pahalı da değil. Sanırım buradan insanları bağlıyorlar.
  ... tea man
 3. 3.
  Tekel piyasa böyle yürür

  Diğerleri yükselttiyse sen de yükselteceksin. Sonuçta bu sana kazandırır neden düşük tutasın ki? Anlayışı var. Zaten her türlü muhtaçlar daha ucuzu da yok daha ucuzu yoksa çok daha ucuz olmaya gerek yok diyip çektiler.

  Bunun adına kapitalizm diyoruz işte. Tabi birçok kişinin bilmediği ismi ile liberalizm.
  -1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  bim ucuz mucuz değil. enflasyonu millete en çok yansıtan market zinciri hatta. kendi ürettiği malların lezzet olarak kalitesi artmazken fiyatı nasıl bu kadar yükseldi insan hayret ediyor tabi düşününce. mesela o leş gazozunu kolanı nasıl 1.25 den verebiliyorsun azıcık utanan biri bu fiyatlandırmayı yapmaz tadı kalitesi ortada 5 yıl önce 40 kuruşa içtiğimiz aynı gazoz işte ama 5 yıl önce fruko 75 kuruştu. adam sadece 2 kat zam yapmışken sen nasıl utanmadan 3.2 kat artışa gidebiliyorsun bhey dürzü. bu tabi çok basit bir örnek adam şartlanmış ucuz diye hemen bimde a 101 de şok da alıyor soluğu yav kardeşim bunlar enflasyon, dolar adı altında halkı en çok siken marketler... migros bile bu kadar arttırmadı fiyatları birde bu marketler halkın marketiyiz diye dolaşırlar ortalıkta.
  -1 ... amuniyimgardas
 5. 5.
  tüketim alışkanlığı değişene kadar pahalı da olsa aynı ürünleri satacaktır. milletin ağız tadı alışmış demek ki aynı ürünü arıyorlar. benim de takip ettiğim bir kaç ürün yok değil.
  ... sadede gel