bugün

yarım yarım yaran insan tipinin yapmaya çalıştığı.
(bkz: marketteki gönüllü cafe crown pazarlamacısı)

bir de;

(bkz: komiklik yapmaya çalışan komik insan)
eğer bir şeyi protesto edecekse insan, ona gidip de para vermez değil mi? gerizekalı değildir yani. bireysel de olsa tepkisini koyar. kimini yarabilir bu durum. niye sevmediğim bi kuruluşa para kazandırayım? para benim, vermiyorum lan. sana ne.

edit: tabi ki laiklikle ilgili olduğu için değil. azıcık araştırıp sahibi kim, finansmanı kim, paralar neye gidiyor araştırırsan zaten bi sebep bulursun. yoksa ben para vermeyince laiklik falan korunmuyor.
eti ürünü almayıp laikliği sabote etmek gibidir.

ülkerle çay saati iyidir.
Zaman gazeteside almamak gerekir.Posta alın kardeşim tam asılmalık karılar var. Haberden çok playboy dergisine benziyor.
basit bir durum gibi gelebilir ama adam davasını benimsemiştir sadece.
fakat cahildir biraz. fransız ortaklığı vardır bim'in.
şaka maka kendini cumhuriyetçi gördüğü için bimden alışveriş yapmayı edepsizlik olarak gören insanlar var, laikliği koruyorlar demek ki harbiden..

bi siktirin gidin kesenizi düşünün yaa..
coca cola içmemeyi, zaman gazetesi okumamayı, sakarya dershanesi'ne gitmemeyi hayat görüşü haline getiren herkesin rahatlıkla uygulayabileceği iştir.

bunu yaparken "aman laikliği koruyorum dikkatli olmalıyım" diye hareket etmez. bu yalnızca aptal şakirdoların kafalarının nasıl işlediğini gösteren bir düşünce biçimidir.

"aman atatürkçü adamla el sıkışmayayım abiler kızar", "aman aziz nesin kitabı okumayayım beynim yıkanır" diyen çok aptal gördüm de, bir tane bile "aman bim'den alışveriş yapmayayım laik türkiye yıkılır" diyen görmedim...
vicdanını rahatlatmak isteyen laiktir. kelebek etkisinden haberi vardır ayrıca, sen almazsan ben almazsam çoğu kişi duyarlı olup almazsa hiç mi bir şey olmaz yani? gece yatarken huzurla gözlerini kapatmaktır asıl olan.
asıl amacı laikliği korumak değil yeşil sermayeye kazanç sağlatmamaktır. (bkz: damlaya damlaya göl olur)
laikliği koruduğunu sanıp kazıklanan insandır.
laiklik böyle korunuyosa sen koru ben geliyorum denilesi önerme.
başlık bim den alışveriş yapmayıp maddiyatı korumak olmalıydı.
saçma bir eylem ve fikirdir. kim böyle düşünüyor ki?

(bkz: kesem nereye ben oraya)
(bkz: idiotluğa doğru giden salak)
cebinde ki parayı koru.
(bkz: kişiler laik olmaz devlet laik olur)
amerikan ve israil mallarını boykot ederek dini, vatanı kurtardığını sanmak kadar saçma ve aptalcadır.
yanlış ifade edilmiş doğru bir tespittir.

paramız şakirte gitmesin diye bende ülker almıyorum, bim'e gitmiyorum, atv izlemiyorum.

yumurtalar, bardakta mısırlar kazanmasın, gemicikler alınmasın!
bim den alışveriş yapmayıp laikliği korumak değildir amaç. anlamayanlara anlatayım hemen sen sevmediğin fikirlerini hareketlerini ülken için zararlı gördüğün birinin bakkalından alışveriş yapar mısın ? ben yapmam. bu büyüyüp market olunca mı komik oluyor ? iktidarla birlikte nerdeyse her evin odasında açılacak bim den alışveriş yapmak zorunda değil kimse.

ah o komik üslubunuzla, iğneleyici sözleriniz ve kendinizce aşağılamalarınız yok mu sizi sevgili rahat tipler... gülüyoruz.
ülker ürünü almayıp laikliği korumakla eşdeğer bir kafa yapısına sahip olmaktır. bim yokken ülker ve ülker almayanlar vardı bu ülkede.
gericiliğe karşı aktif siyasi mücadele içine girmek yerine "dostlar alışverişte görsün" diye tüketim alışkanlıklarına dikkat eden yurdum "laik"inin davranışı.
sanki migros'un, şok'un bilmemneyin patronu akp'ye cemaate ateş püsküren adamlar!
babası götürüyor oğluna kazandırmayalım diye düşünmüş desen tamam da laiklik öyle mi korunur?
şunu asla unutma evlat...
(bkz: paranın dini olmaz)
ayrıca dünyada ki en güçlü şey yani insana zarar veren ya da insanı yücelten tanrı değil para dır.ha tanrıdan para kazanmak var bir de o da başka şey tabi.
başlık sahibi için;
(bkz: güldürmeyen komik)