bugün

sözlük yazarlarının aşırı ucuz ve kalitesiz olan bim marketten alışveriş yapması durumudur. tamam siz öğünlerinizi benim gibi çeşitli davetlerde geçirmiyor olabilirsiniz ama bim den alışveriş yapmak nedir arkadaş yahu? 2 liraya kola, 3 liraya köfte. hala ülkede bu fiyatlara gıda ürünleris satılıyor olması çok garip.
zamların bel bükmesinden dolayı gerçekleşen olaydır. bu ülkede hala 4,8 liraya benzin satılması da gariptir ama %52 kabul etmektedir.
pasta yapımında kullanılacak süte 2.50 değil 1.25 lira vermektir.
(bkz: (#16951890)
lan fakirlik değil. çok yakın valla bak. ama evet fakirim de 5 kuruş param kalmadı.
bazı ürünlerinin güzel olması ve eve yakın olması fakirlikten değildir.
illa fakir olmaya gerek yoktur, cunku mallari guzeldir. Mesela icim yogurt ile dost yogurt yan yana uretilmektedir.
(bkz: güzel kızlar pembe sıçar yanılgısı)
zenginler nasıl zengin oluyorlar sanıyorsun yarraaa.... neyse.
bim den alışveriş yapacak kadar fakir olmak bir şey değil. benim gibi birkaç insan bimde bile kasada kalacak kadar fakir.
öğrenci olmaktır biraz da.
zengin zübbelerine koyabilecek olan eylemdir.
kesinlikle kendi paranı kazanmakla bir ilgisi vardır.
bu devletin ayıbıdır. ayrıca bim de kalitesiz mallar olduğunu düşünmüyorum. çoğu markadan daha kaliteli ve ucuz. öğrencilerin vazgecilmez mekanı.
sağlık bakanlığının izin vermesi çok saçmadır. hemen hemen her mahalle arasında bu marketlerden görürüz, fakirden yana gibi görünüp, halkın sağlığını tehdit edecek kadar sözde müslüman bir kuruluştur, kısacası tam şakirt firmadır. 5 liraya 4 tane pizza satıyorlar, pizzanın salamları kedi eti gibi kokuyor, ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
asgari ücretle çalışan büyük çoğunluğun mecburi tercihidir.
öğrencidir.ne kadar zengin olsa da işi düşecektir. he bir de burda şaypa var o da candır tabi.
kapıdan girince serinlemektir.
bakkaldan daha çok bim olduğundandır..Bizim apartmanın girişine yapmışlar bimi sepet sarkıtıyorum aşağı efendim.(zenginim)
-centro bitter gofret
-casey kek
-adora bademli dondurma
-ekler
söyleyeceklerim bu kadar.
ama caramel holland waffle olayı çok güzel bi de fakirlikten kontorleride orada yükler hale geldim fazladan 1 lira vermemek için.
niye herkes bime b kadar bilenmiş abicim ya bazı ürünleri gayet iyi ve lezzetli oluyor.
yakın da bim den bile alışverişi yapamayacak duruma gelebiliriz o yüzden çok sallamayalım bence.
Bim de şölen in dörtlü satılan kare şeklinde üst üste paketlenmiş fındıklı kremalı bir gofreti var. Offfff diyorum. Çok lezzetli be.
Kasanın yanında satılan çikolataları güzel.
güncel Önemli Başlıklar