bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    felsefenin ne olduğunu bile bilmeyen birine felsefe bölümünün ne işe yaradığını anlatmaktır.

futboldan anlamayan bir kıza ofsaytı anlatmak neyse bu da odur. gerçekten anlatması zor bir iştir. evvela felsefenin ne olduğunu anlatmak gerekir.

geçenlerde 50 yaşlarında olan amcam sordu bununla ilgili. bir tanıdığı felsefe bölümünü kazanmış üniversitede. kendisi de ne olduğunu anlamamış, bana sordu.

-felsefe bölümünü kazanmış bizim hanımın kardeşi. felsefe bölümü nasıl bir şey?

+felsefe bölümü felsefeyle ilgili eğitimin yapıldı bölümdür amca. felsefenin tarihi, yöntemleri, felsefeciler falan alan konusu işte.

-felsefe ne peki?

+şimdi felsefe düşünme eylemidir amca. yani insanların bir konuyla ilgili ne düşündüklerini falan inceliyorsun.

-peki bitirince ne iş yapacak?

+valla pek bir iş alanı yok. belki üniversitede öğretmen olurlar.

-işe yaramaz desene. puanı yetmemiş başka bir şeye.
    3 ... talihsiz sokak kedisi
  2. 2.
    deveye hendek atlatmaktır.
    ... enterrassanadam
  3. 3.
    Bitirince twitter yada benzeri sosyal ağlarda fenomen olmaya kadar gidecek özlü söz paylaşımı kazandırır . Bir deneme vs. Yazılır . Ondan sonra şans varsa patlar gider .
    1 ... yesayem
  4. 4.
    puanına, göt* kıvıran gavatların, koç felsefe gibi bölümlerden bihaber olması sebebi ile çok zordur.
    1 -1 ... kanayan kanatlarla geldim
  5. 5.
    peynir olmayan labirentte peynir arayan fare olmaktır.
    2 ... asya karetta karettasi
  6. 6.
    herşeyin başı su, felsefenin de.
    ... sanatasigi
  7. 7.
    +ne görüyorsunuz siz derslerde?
    -ekspresyonizm yani dışavurumculuk, panteizm, yapısalcılık falan
    +haa içinde malavurumculuk yok yani
    -malesef
    +o nasıl bölümmüş öyle
    -...
    ... delicious
  8. 8.
    (bkz: bir kıza ofsaytın ne olduğunu anlatmak)
    ... talihsiz sokak kedisi
  9. 9.
    felsefenin tanımı: felsefe ürkütürken güldüren güldürürken düşündüren düşündürürken kaşındıran kaşıntıdan deriyi aşındıran öyle cins bişeydir. diyeceksin ne sen söylediğini anlayacaksın ne karşındaki anlamadım biraz daha aç deyip üstüne gelicek.
    ... helal kiz emmis sut
  10. 10.
    tüm pozitif bilimlerin babasıdır.
    ... asorcu