bugün

insanlara bilmediği halde yanlış yolu tarif eden türk dür.
kendini ispat etmeye çalışır, karşısındakine yardımcı olmaya çalışır. ha yanlış yol tarif edip küfürü yer oturur o ayrı.
bir yere kadar tarif edip, "oraya varınca gene sorarsın birilerine." diyen türk'tür.
istiklal de yürürken yaptığım eylemdir.navigasyon sağolsun alman turistlere eski beyrut club ü buldum ve götürdüm.bizzat ellerimle clubün önüne kadar eşlik ettim.
karşı tarafa 'ben yanlış geldim' imajı vermek ister.
bazen sırf insanları dolandırmak için yapan türk'tür. üniversiteye ilk gittiğimde kütüphaneyi arıyordum yolda birine sordum tam tersi yolu göstermiş gittim bulamadım tabii. kendisine baya selamlar yolladım tabii sonrasında.
bide sırf yardımcı olmamak gıcıklık olsun diye bildiği dibinde olduğu halde "bende buraların yabancısıyım" diyenler var.
Hayatı boyunca kendisine sorulabilecek tek şey adres olan kişidir. Beklediği gün gelmiş çatmıştır. Birisi Ona bir soru sormuştur. Bu mutluluğu bilmiyorum deyip geçsin midir? Tabisi de hayır.
yurdum insanı.
işte o biziz. Olaya kutsal görev olarak bakar bir Türk. Herhangi bir şeye "bilmiyorum" demek genetiğimizde olmadığı için yol tarif etmek bir Türk için mecburiyettir.