bugün

Tarzı güzel ama yakın zamanda uyuşturucu müptelası olup kariyerini ziyan edecek gibi bir hali var.
pastel renklerle gotik olmayı başaran, kızarmış sulu gözlü kız sevenler tarafından baş tacı edilmiş yumuşak sesli kadın şarkıcı.
üstünde ağır bir Tumblr kokusu var. çocukluğunda bir şeyler yaşamış sanki, öyle geliyor bana, cinsel şiddet gibi hatta.
sesi çok rahatlatıcı ama bir süre sonra "ne zaman yükselecek bu ses, ulan azıcık bağır" dememek için zor duruluyor.
Yuh kafam kadar...
Kadın benim mottomu yazmış;

(bkz: götümü ye)

Keşke götüne yazsaydı.
güzel şarkıları olan soundcloud kişisi https://soundcloud.com/billieeilish. ocean eyes ın şu remixi güzel https://www.youtube.com/watch?v=UQeQepATL_c.
takdir ettim, manyağın teki.
billie eilish: a
fan girls: so depressed.

youtube da gördüğüm tesbit gibi tesbitlerden.
Kadıköy sokaklarında 1 adet filtresiz bomonti ile sarhoş olan tipler için üretilmiş kişi. 20 yaşın üzerindeyseniz ve bu kız sizin için çok iyi şarkıcıysa, hatta ve hatta cool falan görünüyorsa sizin için hayatınızı bi' tekrardan gözden geçirmenizi tavsiye ederim çünkü hiç iyi bir yolda değilsiniz.

Farkında değilsiniz ama iki gün sonra sokaklarda bu kıza benzeyen tipler görmemiz çok olası. Sürekli suratı düşük, aynı ses tonuyla konuşmaya çalışan, aptal aptal hareketler yapıp bunun cool olduğunu düşünen, saçlarını bu kızınki gibi erken yaşta çok radikal renklere boyayan falan. Bunun bir de Türkiye versiyonları da çıkar bir kaç haftaya, bu konularda bizim prodüktörler baya ağır reaksiyon alıyorlar garip bir şekilde, trendi yakalayamazlar diye umuyorum.

Benim için kaliteli, iyi, dinlenebilir, vasat, kötü, troll falan gibi kategoriler mevcut ve genel olarak bu kategorilere atarım dinlediğim şeyleri. Kısaca açıklamak gerekirse, kaliteli benim için deneysel ama oldukça iyi parçalar için, iyi zaten bildiğim ama başarılı yapılmış şarkılar için, dinlenebilir çok iyi olmasa da çaldığında tadımın kaçmayacağı şeyler olarak ele alıyorum. Vasat ise genelde jenerik işlere verdiğim bir puanlama, iyi ama çok jenerik bir iş ise bu puanı alıyor, kötü tam olarak becerilememiş işlere verdiğim puan. Troll ise tam olarak Rotaride falan kıvamındaki işler, o kadar kötüler ama deneyseller ki, dinlerken sizi rahatsız etmesinden eğleniyorsunuz falan. Misal Aleyna Tilki benim için vasat kategorisinde, jenerik işler yapıyor ve ülke piyasasını düşününce belli bir seviyede yaptığı işler. Billie Eilish ise senelerdir unuttuğum bir diğer kategorim olan "katlanılamaz" kategorisini tekrardan hatırlattı. Bir yerde çalsa sanıyorum ki koşarak kapatılması için eylemde bulunurum, o derece.
Ezhel'in son albümü de benim için aşırı sinir bozucu aslında ama bu bambaşka bir seviye ya.

Gençseniz, abicim gerçekten piyasada ne işler var, gidip bir onlara bakın önce, sonra onlar sizi kesmiyorsa gelin bakın buna ama 10 sene sonra inanılmaz utanacaksınız bu kızı dinlediğiniz için ben size şimdiden diyeyim. Guilty pleasure umdu falan diyerek falan atlatamazsınız bak o derece.
Bahsettiğim öbür kategorideyseniz ve severek dinliyorsanız hala, size yapabilecek hiç birşey yok. Azıcık müzik zevki olan bir arkadaşınıza falan bahsetmeyin bari de kepaze etmesin sizi.
tamamen çakma tamamen özenti. biraz pink ten koy, az biraz jessie j, şu miley cyrus un 5 yıl önceki fingirdek halinden de az serp biraz avril lavigne ve az lady gaga ama mayası madonna.

bu isyankar, asi ve özgüvenli dişi olayını en iyi yapan pink ti sonrası saçmalık.
görsel
Mainstream piyasayı yönetenlerin dünya çapında 20 yaş altı ergen dinleyici kitlesinden voliyi vurabilmek adına birden bire ünlü edip kullandığı bir başka overrated balon. Giyim zevki de sirk soytarılarından hallicedir.
Bad girl. Evet.
abi bağımlısı olman normaldir sesi güzel ve tarzına da uyuyo oldukça başarılı.
Normalde bu kadar güzel değil sanki

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel