bugün

microsoft olmasaydı apple da olmazdı yada bu durumda olmazdı, bill gates temelleri atmıştır steve jobs bu temeller ile kat çıkarak piyasaya güzel ürünler sunmuştur. bill gates açık farkla öndedir gözümde..
biri bilgisayarcı; formata 50 tl alır, diğeri programcı; program yapmak için 5000 tl alır.
bill gates öncüdür. steve jobs onu geliştirmiştir ancak şirket politikası olarak bill gates açık ara öndedir gözümde. Yalnızca i tunes tan müzik yükleme bluetooth paylaşımının olmaması yalnızca apple ürünlerinde bulunan macintosh yazılımı şımarık çocuk tripleri gibidir.
Bill gates iyi yazılımcıdır , steve biyografisindede bahsedildiği üzere yazılımdan pek çakmaz ama entegrasyon zekası benim gözümde bill gatesin önündedir.
Steve jobs birşeyler yapmak için hevesli gençleri getirir insanın gözünün önüne, bill gates ise parayı basıp yaptıran kodamanları durum böyle olmasada.
Steve jobs alır diyorum.
steve jobs şirkette tam bir diktatördür.
bill gates daha açık fikirlidir.

steve jobs çeşitli tedavi araştırmalarına hiç yardım etmemiştir.
bill gates milyonlarca dolar hibe etmiştir.
jobs bizlere ömür.
bill ise hala yaşamakta.
bana sorarsanız ikiside sadece tüccardır.
(bkz: ölmüş adamın arkasından yorum yapmayın len)
steve jobs'un üstün bir entegre zekası vardı,piyasaya sunduğu ürünlerin çoğunu o tasarlamamıştı fakat milyonlarca insan ipod'u tablet bilgisayarı bilgisayar faresini onun bulduğuna inanır.
şu anti bill ci arkadaşlar zaten para verip microsoft ürünlerini almıyorsunuz bari adamın yaptığı işi küçük görmeyin.
http://i.tmgrup.com.tr/us.../280x210/401470841020.jpg
bill gates sanki daha cakal.
Biri diri biri ölü.

Edit: diğeride öldü.
Edit2: ben bu entry i unutur giderim, diğeri de nasılsa ölecek. Sonralardan okuyanları şaşırtmayalım.
Ikiside ultra zeki ve ultra başarılıdır şirketlerinin %1 hissesine sahip olsak sanirim hayatımız değişir ikiside basarilidir ama benim oyum bill gates ten yana.
.
Steve.

Neden mi?

Walter isaacson'ın Steve Jobs kitabını okuyun!
ikisi de örnek aldığım insanlardır. dünyanın parasına sahip olup da değişen o gibiklerden değillerdir. her ne kadar steve ölmüş olsa da ikisi de adamın dibidir. onları karşılaştırmak yerine iyi yönlerini örnek almak en iyisidir.
windows işletim sistemi'nin macintosh'tan arak olduğunu bilmeyenlerin, bill gates şakşakçılığı yaptığı versus.

bill gates olmadan steve jobs olmazdı diyeni mi ararsın, bill gates buldu steve jobs geliştirdi diyen mi? sözlükte bilgi, kültür seller olmuş akıyor maşalllah.
bill gates amele ise steve jobs mimardır. işin ağırını bill gates yapar ama övgünün büyüğünü steve jobs alır. ameleler her zaman başımızın tacıdır.bir yandan da estetik de önemlidir.
Bir laf vardır yaptığın işi sevmessen ondan para kazanamassın.
Steve işini sevdiği için milyarder oldu,
Bill ise para kazanmayı sevdiği için işinde bir numara oldu.
Sergey brin ve Larry page alır.
bill gates kazanır.

steve in tek olayı bill in yaptıklarını bilal in anlayacağı şekilde basitleştirmesi idi.
iki başarı hikayesi birini seçmek zor ancak hayatımıza kattığı değerden ötürü gates derim ancak bir başarı hikayesi olarak jobs derim. bill gates in başta afrika ya temiz su sağlama projeleri olmak üzere melinda-bill-gates vakfına aktardığı milyar dolarlar ve hayatımızı kolaylaştıran bilgisayar ve internetin microsoft işletim sistemleri sayesinde dünyada bu seviye gelmesini sağladığından ötürü gates diyorum.bu iki kişiyi kişisel olarak değerlendirdiğimde tabiri caizse 6 defa gittim 7 defa geldim diyen Süleyman Demirel gibi kendi kurduğu apple dan kovulup sonra tekrar gelip batmak üzere olan ve pek bilinmeyen şirketi dünya devi yapan steve jobs, gates e göre daha ilginç yani film gibi bir hayata sahiptir ki filmleri vizyona girmiştir çoktan.
Jet fadıl alır.
şöyle bir gerçek var estetik ve sanata dikkat çeken steve jobs diğeride tüm insanlığın bilgisayar görmesi için çabalayan bill gates

aklıma Tanzimat Dönemleri geldi

Sanat toplum için mi ? (BiLL GATES) Yoksa sanat sanat için mi ?(STEVE JOBS)

yani şu açıdan bakıyorum bill gates olmasaydı Steve Jobs amcamız kesin bir rönesans havalarında olacaktı bize kitletecekti.Herkesin elinde apple göremeyecektik mesela belli kesime hitap edecekti..

Düşünün piyasada o kadar rakip olmasına rağmen apple hala fiyat konusunda zorluyor kendini hayır arkadaş i phone 5s sonra üzerine birşey koyamadınız kabul edin yani yok efenim hala "biz çok özeliz herkes kullanamaz " havalarında görürüm ben onları ileride... kimler geldi kimler geçti
bill gates daha tipsiz. Öbürü de az tipsiz değil ama.
steve reise hakaret olan kıyaslama!
bill gates internet explorer, steve jobs chrome'dur.
güncel Önemli Başlıklar