1. 1.
  Ateistlerin iddasıdır.
  ilginçtir.
  9 -6 ... zayice
 2. 2.
  kendilerinin maymunlardan geldiğini iddaa eden güruhun zırvasıdır.
  6 -6 ... high lord
 3. 3.
  evet ateist iddiasıdır. evrim teorisi bunu sizin zekanıza çekip anlayabileceğiniz açıklığa getirmiştir.
  kusursuz bir tanrı olasılıkla çalışmaz, önce basitini yapıp daha sonra karmaşığa gitmez ve giderken bir sürü hata da yapmaz. akıllı tasarım dindarların beyni gibi fosil bir açıklamadır ve çökeli bayağı zaman oldu.
  2 -7 ... allah yok din yalan
 4. 4.
  evreni var edecek güçte ki tanrının değil bilinçsiz evren bir hiçten var olduğuna ve onun kendiliğinden var olamayacak evreni yarattığına inanmak daha mantıklı olmayacağına göre. bu konuyu bu şekilde taraf tutarak tartışmaya gerek yok.
  tanrı var mı yok mu sorusuna bilinmez demek yerine bilinmez kelimesini süslemek ve öyle söylemek hiç bir şekilde açıklama olamaz.
  tanrının varlığı bilinmez ancak dinlerin insanları bölmek savaştırmak ve yönetmek için yöneticilerce uyduruldu bu bir gerçek. lanet olsun ki bu dinlerin emir ve isteklerinde belli. dinleri tartışmak mantıklı ola bilir. ancak tanrının varlığı bu mantık çerçevesinde tartışılamaz.
  -2 ... tapmadiyentanri
 5. 5.
  Ateistler yine başladı zeka tartışmalarına. Köşeye sıkıştıklarında, sizin zekanız bizim zekamız, dindarların zekası falan gibi hikayeler anlatmaya başlarlar. Sizin bu zeka muhabbetinizi yemeyelide baya zaman oldu be kuzular.
  Abiyogenez teoriside artık sizi kurtarmıyor ne yapacağız bilmiyorum.
  3 -3 ... zayice
 6. 6.
  (bkz: tanrı nın varlığına ve dine dair sorular)
  ... mempisadamsin
 7. 6.
  tek bilinçli tür insan değil; fil, kaplumbağa, inek, kedi, köpek maymun, antilop, karga, su samuru, balina, ve binlerce diğer tür de bilinç sahibidir. hatta bir dönem dünyada yaygın olarak bulunmuş ve ortadan kaybolmuş dinozorlar da bilinç sahibiydi. yani belli bir beyin büyüklüğüne ve karmaşıklığına erişen canlılarda bilinç oluşur. bu düzeye gelemeyen solucan, bitki, mantar, bakteri gibi canlılarda bilinç yoktur.

  insanın farklı özelliği ise dil sayesinde bu bilinçliliğini bir obje gibi önüne koyup düşünebilmesidir. fakat bu "dil"'i yaratan ve geliştiren zaten doğal değil "suni" insan sosyali ve kültürüdür. dil evrimleşmiş ve çeşitlenmiş midir? elbette; ancak insan sayesinde, "evren" sayesinde değil.

  masal kitaplarıyla hayatı, insanı ve alemi anladığını zanneden din kafanın bu hikayede bir yeri yoktur...
  -1 ... baftan
 8. 7.
  Yaşamın nerede ve nasıl başladığını gösteren ne gibi bir veri var elinizde?
  Örneğe bak, burada olduğumuza göre bilinçsin evrenden bilinçli canlı çıkıyormuş. Darwin duysa ağlardı yemin ederim.
  Artık kabullenmek gerek. Cansız nesneler canlılık üretemezler. Akılsız nesnelerin akıl üretemeyecekleri gibi.
  Allah a emanet olun.
  ... zayice
 9. 8.
  yok lan sen daha yeterince bilincli degilsin otur kenarda.
  ... syme