1. 11.
    canlı birey hangi tür olursa olsun bir sistemdir. atom ise bunun basit yapı taşıdır. şimdi bsg.
    4 -1 ... pillars of creation
  2. 12.
    Bilinçli olduğunu siz söylüyorsunuZ. Ve bilince de kutsiyet addeten yine sizsiniz. bilinç dediğimiz şey beyindeki elektriksel iletimler değil midir? Her fırsatta metalleri kendine çeken mıknatısların bilinci olmadığını nerden biliyoruz? Ya da üstteki arkadaşın dediği gibi soygaz olmaya çalışan elementlerin bilinci olmadığını nerden biliyoruz?

Bu bilinçlerin üstünde bir güç olabilir ama bu bahsettiğiniz gibi mükemmel merhametli, iyi kalpli, sonsuz kudretli bir Allah değildir muhtemelen. Ola ki böyle bir Allah oldu diyelim, bu yine davanızı kurtarmaz. Çünkü evrendeki en hakiki, en harika dinin islâm, hristiyanlık, Zerdüştlük veya Yahudilik olduğunu göstermez.

Not= kısmen bilgili bir ateist açıkladı efendim.
    2 -1 ... nihilist naci
  3. 13.
    Tamam atomlar bilinçli olsun, neden hepsi aynı şekilde hareket ediyor, Kimisi farklı şekilde davranmaz mıydı bilinçleri olsa ? Hepsi Soy gaz olmaya çalışmazdı.
    ... nick kullanmam ben
  4. 14.
    "tamam atomlar bilinçli olsun, neden hepsi aynı şekilde hareket ediyor, kimisi farklı şekilde davranmaz mıydı bilinçleri olsa ? hepsi soy gaz olmaya çalışmazdı."

Hristiyanlar, budistler neden Müslümanları öldürmek istiyor? Müslümanlar neden herkesin müslüman olduğu güne kadar cihat yapıyor? Güçlü adam neden zayıf, sefil insanları ezmek ister? Ne bu şiddet bu Celâl?!
    2 -2 ... nihilist naci
  5. 15.
    Bilinçsiz insanlar nasıl bilinçli toplum üretiyor ? Eşleniğidir.
    1 ... gemzuli
  6. 16.
    ailenizin ateisti geldi. de bu konuyu burada bilim parçalayarak anlatmaya değmez. anlatabilme kapasitemize de bağlı hiçbir şey anlamama ihtimalin de var. sana araştırma konuları öneriyorum:

abiyogenez teorisi, (sorunun cevabı bu teoride)
    kuantum teorisi, (ilgili teori)
    evrim teorisi, (ilgili teori)
    big bang teorisi, (ilgili teori)
    4 ... nietzschenintorunu
  7. 17.
    Atom, her maddenin en küçük yapı taşıdır. Atom hücreyi, hücre dokuyu, organ sistemi, sistem de organizmayı oluşturur. Organizma da biziz. Yani insanlar. Ya da diğer canlılar.

Selam ve biyoloji dersi ile..
    2 ... magicovento
  8. 18.
    Atomlar hücreyi, hücreler de dokuyu oluşturmayı nereden biliyor diyeyim o zaman, bunu yapmaları gerektiklerini nereden biliyorlar ? Hep aynı yere geliyoruz sistemin içindekiler zekası olmadan bir şeyleri oluşturmayı nasıl biliyorlar ?
    -2 ... nick kullanmam ben
  9. 19.
    Ya tamam en müslüman sensin amk.
    2 -2 ... mr opus magnum
  10. 20.
    ben, biyolog, kimyager ya da tıpçı değilim. kainatın mistik matematik yapıları tarafından yönetildiğine ikna olmuş sıradan bir beşerim.

ve size şunları sormak istiyorum:

nöronlar bir araya gelince niçin bilinç tezahür eder?

insan niye bakteri tipi milyarlarca hücreden oluşur?

kuş ve balık sürülerinin şuurlu bir mahluk gibi görünme sebebi nedir?

kainatı oluşturan kozmik ağ niye herhangi bir şeye değil de bir nörona benziyor?

akciğer kesecikleri, kan dolaşım sistemi, yıldırım okları, hava yolu trafiği niye ağaç dallarını ve köklerini anımsatır?
    (bkz: fraktal geometri)
    (bkz: kaos teorisi)
    (bkz: doğrusal olmayan kısmi diferansiyel denklemler)
    1 ... epsilon pi