1. 42.
    zeki ama çalışmıyor.
    ... kan bankasi soyan sivrisinek
  2. 41.
    atomlar çok bilinçli çok akıllı ama hayta tembel serseri. evrenin dört bir yanı kaos, istikrarsızlık, infilak, patlama, göçertme, yamultma, yanma, kavurma genelinde bu hakim. peh peh peh böyyük akıl ve bilinçmiş..
    ... kakandoboy
  3. 40.
    canlı mı? büyük yamuk bir moloz mu canlı?
    ... kakandoboy
  4. 39.
    bu sepepsizliği açıklayamıyor ve kabulleniyorsan senin o bilincin neye yaradı.
    ... kakandoboy
  5. 38.
    yani büyük bir yamuk göktaşının milyonlarca milyarlarca yılda gelişen küçücük bir yaşam alanında gelişmiş başka bir moloza çarpıp o gelişimi bir anda yok etmesi hep bu kanunlar ve bilinçten yani ha??
    1 ... kakandoboy
  6. 37.
    evrene kaos değil kanunlar hakimdir. evrenin matematikle açıklanabileceği ve küçük parçalara bölerek deney gözlemle anlaşılacağı fikri de Descartes'ın felsefesinden ileri gelerek modern bilimin yolunu açmıştır denilebilir. aynı descartes her şeyden şüphe edilebileceğini, fakat varlığımızdan şüphe edilemeyeceğini söyler ve o ünlü düşünüyorum, o halde varım önermesi ile ifade eder. yani bilincin varlığını bu mekanik düzenden ayırır. sonrasında mükemmel varlığa yönelik zihnimizdeki düşünce alanından hareketle tanrıya ulaşır. zira madde bozulmakla ve dönüşmekle kaimdir, yani mükemmel bir madde olamaz, çünkü bozulur, değişir. evrenin matematiğini de önce zihnimizde kurup varsayımlarla yola çıkarız, yani soyut, bilinç vasıtasıyla.
    -1 ... sair zamanlar
  7. 36.
    çok kısıtlı imkanlarla bir küçük taş moloz yığınında kabuğun çok küçük bir kısmında yaşam milyonlarca milyarlarca yılda gelişecek gelişecek sonra küt diye büyük bir moloz çarptı ve o yaşam bir anda bitti gitti kül oldu. peh peh peh bu bilinçten gözlerimiz yaşardı. rastgelelik hiç yok yani ortada öyle mi??
    1 -1 ... kakandoboy
  8. 35.
    ayrıca evrenin her yerinde güya o çok bilinçli atomlarla paternlerle vs. kaos yıkım anarşi amaçsızlık hakim. bu da mı şimdi tutarlılık. bu tutarlık neye yarar.
    ... kakandoboy
  9. 34.
    peki şöyle basit bi soru soralım. atomlar bu kadar bilinçliyse. evrenin çok büyük kısmında neden amacsızca bir kaos, anarşi, yıkım hakim. bir sürü şey güya gelişip değişip sona neden yıkıma yok oluşa gidiyor neye yaradı bu gelişim bilinç. büyük zaman dilimlerinden bakıldığında en gelişmişlik bile belki de yok olup gitmiş. ee bu ne şimdi. evrenin büyük çoğunluğu böyleyse bu kadar atomlar şöyle bilinçlide bilinçli deyip bu sonuçlardan ne çıkarıyorsunuz.
    1 ... kakandoboy
  10. 33.
    önceden olsa aklıma gelen bir şeyler yazardım ama geçenlerde bilmediğim konularda yorum yapmama kararı aldım. o yüzden kimya ve biyoloji bilgim yeterli değil diyorum.
    1 -1 ... sonunda