1. 1.
  bilimsel olarak allah ın varlığını buldum
  1 -1 ... bay efendi
 2. 2.
  öyle cahilsin ki ne saçmaladığının zerre farkında değilsin.

  işte bunlar hep cahil cesareti... cahiller böyledir, bilgileri son derece eksik olmasına rağmen bildiklerini sandıkları şeylerden alabildiğine emindirler. dahası acınası bilgi seviyelerinin gerçekleri tespit etmekte bir soruna yol açabileceği konusunda en küçük kaygıları bile yoktur. bertrand russell'ın da dediği gibi "kendilerinden küstahça emindirler".

  onlara göre "düşünmek" doğruyu bulmak için yeterlidir. fazlaca bilgiye hiç ihtiyaç yoktur. daha da mühimi hak ettiğinden kat ve kat fazla değer verdikleri muhteşem(!) "düşünme" yetilerinin bir tek kendilerine özgü olduğunu sanırlar.

  misal kendilerinin kapısındaki köpek kulübesine bile kabul edilmeyecekleri okullarda ömrünü bilime veren insanların, yani kendisinin milyonda birini anladığı, o da yanlış anladığı, bir de çok biliyormuş gibi kullanmaya çalıştığı bilgileri üreten insanların, onca bilgiyi üretebilmelerine rağmen, şurada bir kaç satırda ifade etmeye çalıştığı şu sefil düşünce(!) zincirini kurmaktan aciz olduğunu sanırlar.

  onlara göre akıl ettikleri şu tespitler daha önce hiç kimsenin aklına gelmemiş, gelmişse bile zavallı ateistler bu dahiyane(!) tespitler karşısında "cevab" verememiş, apışıp kalmışlardır...

  akşam akşam adamda ne sinir bırakıyorlar ne asap! ulan ben 2+2=4'tür derken bile bu cahillerin binde biri kadar emin değilim kendimden...
  2 -2 ... rumeli71
 3. 3.
  tanrının varlığı neden sorgulanamıyor, bunu engelleyen nedir. anlamıyorum. Sorgulayamadın bir şeyin varlığını nasıl ispat edebiliyorsun. Tanrının varlığının sorgulanmaması onun var olduğunu göstermiyor. Yazarın dediği gibi tanrının yaratılması için neden üst yaratıcı olsun, hadi üst yaratıcıyı kim yarattı. Hepsini geçtik sorgulanamayan tanrı nasıl oluştu. Hipotez baştan çökük. Bir kere sorgulanamayan yaratıcı mı olurmuş.
  1 ... bay efendi